Mensen uit de verzorgingstehuizen worden niet gehoord. Dit is de eerste keer dat een bewoner van een verzorgingstehuis aan het woord komt, zei de 89-jarige Roger Lybaert op de Belgische tv. Hij is van mening dat hij zijn vrijheid is kwijtgeraakt sinds het uitbreken van de coronacrisis.
In een gretig gelezen opiniestuk in Knack schrijft Lybaert, die met zijn vrouw in een bejaardentehuis in Antwerpen woont, dat ouderen in onze maatschappij het slachtoffer zijn van de coronamaatregelen. “Wat vandaag gebeurt door de komst van de coronapandemie en onder het mom van ons geestelijke en lichamelijke welzijn is een drogreden om mensen van 80 jaar en ouder uit de maatschappij te verwijderen. Men moet niet te veel aandacht aan hen besteden. Ze zijn, zoals men over producten weet te zeggen, out of date.”
Dat mondkapje is om je stil te houden
In het verzorgingstehuis waar Roger Lybaert woont, zijn in totaal 22 mensen overleden. “De hoofdoorzaak dat mensen sterven in een verzorgingstehuis is eenzaamheid.”
In het tv-programma De Afspraak zei hij dat hij 33 jaar militair is geweest en is opgeklommen van soldaat naar adjudant. “Ik weet dat vrijheid heel belangrijk is. Ook als militair wist ik dat. En dan word ik 89, en gaat ineens de deur dicht. Dan zegt men: blijf rustig binnen, want buiten is het gevaarlijk. U moet afstand houden van andere mensen en een mondkapje opdoen. Dat mondkapje is om je stil te houden, zwijgzaam. Het mondkapje is een symbool.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Weerzinwekkend geweld Barcelona en Cambrils. Hebben we hier te maken met terrorisme of false flag-operaties?
Kuipers stuurt aan op ZEVENDE verlenging coronawet: ‘Wat een verschrikking’
Kijk: Mysterieuze crash bij Area 51 belandt in doofpot
Kijk: Klaus Schwab jubelt over voorstellen en ideeën om ‘Nieuwe Wereldorde te creëren’
‘En dat is twee!’ Rechtbank vernietigt boete voor arts, De Jonge handelde onrechtmatig
Ligt de eurozone op koers voor een inflatie van 2% in 2025?
Schandelijke leugens in de media over incidenten Urk en Christchurch. In deze video vernietigt Jensen de bevooroordeelde MSM
Driehoekig object vastgelegd op maan. UFO-onderzoeker doet stof opwaaien met maanbeelden
Verbazing over uitspraak Raad van State: ‘Ons D66-rechtspraakinstituut is door en door verrot’