De Finse overheid overweegt een deel van de Finnen gratis geld te geven, ongeacht of ze al dan niet werken. De hoogte van zo’n basisinkomen is nog niet bekend, maar veel mensen zijn benieuwd hoe het gaat werken. Dat meldt de BBC.
De Finse premier Juha Sipilä is groot voorstander van het idee: “Voor mij betekent een basisinkomen een vereenvoudiging van het sociale zekerheidsstelsel.” Het plan is met name interessant voor mensen zonder werk. In Finland zijn dat er momenteel 280.000; dat is 10 procent van de beroepsbevolking.
Tachtig procent van de Finnen is voor een basisinkomen. “Een basisinkomen? Ja, ik zou wel 1000 euro per maand willen krijgen,” zegt een man uit Pori in West-Finland. Hij is één van de werklozen die naar een oud, houten gebouw moeten gaan waar ze goedkoop voedsel en tweedehands spullen kunnen krijgen.
“Mensen zitten al zo lang zonder werk,” zegt een andere man. “Een basisinkomen zou mensen aanmoedigen om een tijdelijke baan te nemen,” zegt Paivi Hietikko, die in het gebouw werkt. “Een basisinkomen zou ook de bureaucratie terugdringen.”
Ook in Finland kan het je duur komen te staan als je werk aanneemt terwijl je werkloos bent. Een tijdelijke betaalde baan resulteert in een lagere uitkering. Uit voorlopige plannen blijkt dat de Finse overheid van plan is te experimenteren met vier verschillende bedragen, tussen de 400 en 700 euro per maand. Vervolgens moet worden onderzocht wat de effecten daarvan zijn. Ben jij ook voorstander van het basisinkomen? Denk er dan aan dit artikel te delen op Facebook.
[BBC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




‘Schokkend aantal’ lege coronaziekenhuizen in Groot-Brittannië. Honderden artsen ‘vervelen zich’ en ‘zitten te duimendraaien’
Legendarische lokken: Is haar een zesde zintuig dat ons tegen gevaar beschermt?
Fleur Agema zet GroenLinks-PvdA-Kamerlid keihard op haar plek: ‘Doe ff normaal joh, dramaqueen’
De DDR als opstapje naar een Europese federale staat. Hoe de EU de val van de Berlijnse Muur schaamteloos misbruikt voor eigen gewin
Privacy online openlijk verleden tijd: dit brengt de technocratie weer een stap dichterbij
VIDEO: Meditatieprogramma maakt einde aan geweld op school
Wetenschappers zeggen dat tijdreizen mogelijk is
‘Wie het lesmateriaal controleert, beïnvloedt het wereldbeeld van de volgende generatie’
Vriendin MH370-passagier: “Er wordt iets onder de pet gehouden”