‘De grote zwendel van de opwarming van de aarde’ werd op 8 maart 2007 door Channel 4 op de Britse televisie uitgezonden. In de documentaire uiten wetenschappers, economen en politici kritiek op de film die de Amerikaanse ex-vicepresident Al Gore maakte over global warming.
De documentaire werd in hetzelfde jaar ook door de KRO op de Nederlandse televisie uitgezonden.
Volgens de maker van de film, de Britse tv-producent Martin Durkin, zou global warming weleens ‘de grootste zwendel van deze tijd’ kunnen zijn.
Natuurlijk herstel
Niet menselijke activiteit, maar een verandering in de zonneactiviteit is de belangrijkste oorzaak van klimaatverandering, zo stelt Durkin.
Aan de hand van verschillende bewijzen laten de filmmakers zien dat de opwarming in de afgelopen 300 jaar kan worden verklaard als een natuurlijk herstel van een kleine ijstijd.
De invloed die mensen op het klimaat hebben valt in het niet bij de enorme impact die de natuur heeft op de temperatuur, zeggen zij.
Doorprikt mythes
‘De grote zwendel van de opwarming van de aarde’ doorprikt mythes en ontbloot misschien wel het meest duistere hoofdstuk in de geschiedenis van de mens.
Durkin verzamelde een groep vooraanstaande wetenschappers die stellen dat alles wat je over global warming hebt gehoord, waarschijnlijk niet waar is.
Wetenschappers die kritiek hebben op de bevindingen van het VN-klimaatpanel IPCC worden systematisch genegeerd of zelfs bedreigd door milieuorganisaties, politici en andere wetenschappers.
Angsttactieken
“Milieuactivisten passen angsttactieken toe, wetenschappers willen geen onderzoeksgeld mislopen, politici staan graag in de belangstelling en de media spelen het spelletje graag mee.”
“Niemand durft zich hiertegen uit te spreken uit angst om uitgesloten te worden, geld mis te lopen of de eigen carrière in de waagschaal te leggen.”
Bekijk de documentaire hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Sotsji is knooppunt voor buitenaardse schepen’
‘Door Rutte te arresteren zou België Derde Wereldoorlog kunnen voorkomen’
Danny de Munk: ‘Er ligt hier op de IC geen één patiënt’
Sinds 2021 sterke stijging aantal ontbrekende doodsoorzaakverklaringen: ‘Overheid wil iets achterhouden’
Ouder dan 100 door hennepzaad?
Hoe het grootste wereldimperium dat ooit heeft bestaan compleet is gewist uit geschiedenisboeken en collectief geheugen
Paarse aardappel maakt korte metten met kankercellen
Rutte zegt dat ook marechaussee avondklok gaat handhaven: ‘Politiestaat’
Video: Elon Musk geeft ‘journalist’ een lesje in complottheorieën