Binnenland

Heb jij gekozen voor de sloop en totale verbouwing van je leefomgeving? In elke gemeente staat dit te gebeuren

Help mee door deze informatie met kennissen op je social media te delen!

Heb jij bewust gekozen voor de sloop en totale verbouwing van je leven en leefomgeving? Vermoedelijk niet. In elke gemeente staat dit echter wel te gebeuren als gevolg van de ‘Omgevingswet’.

We kunnen de regie nú nog terugpakken, maar actie is wel écht geboden, zegt jurist en psycholoog André Rozendaal.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Hij vatte de ernstige zorgen van onafhankelijke juridische experts, privacy-deskundigen en onderzoeksjournalisten tijdens de raadsavond in Horst aan de Maas in een notendop samen: aantasting van het eigendomsrecht door gebodsbepalingen en vereenvoudiging van onteigeningsmogelijkheden, rechtsonzekerheid en een toename van bureaucratische onduidelijke regels, het mogelijk vervallen van eerder vergunde bestemmingsrechten, rechtsongelijkheid en willekeur door verschillen per gemeente, en uitholling van de democratie omdat de gemeenteraad buitenspel kan komen te staan.

(Video verwijderd? Klik hier...)

Je leven kan zomaar veranderen

Het meest fundamentele punt van zorg is dat in de Omgevingswet, en visies en plannen die erop volgen niet het leven van mensen centraal staat, maar de kwaliteit van bodem, water en lucht.

Dit is zorgelijk omdat deze kwaliteiten worden bepaald aan de hand van omgevingswaarden, lichtte Rozendaal toe. Deze zijn bepalend voor wat wij nog wél of níet meer mogen in ons dagelijks leven.

Dat betekent volgens de experts dat alles in je leven na vaststelling van de plannen zomaar kan veranderen.

Regie terugpakken

De omgevingswaarden zullen worden gemonitord. Hoe? Door camera’s, en lucht-, warmte- en geluidssensoren in je directe leefomgeving. De meetapparatuur, AI en smart-lantaarnpaal zijn er echt helemaal klaar voor, merkte Rozendaal op.

“Dit vormt volgens privacy-deskundigen, waaronder zelfs de Autoriteit Persoonsgegevens, juristen en kritische journalisten een ernstige bedreiging voor en mogelijke aantasting van onze vrijheid en rechten als mens.”

De meeste onwetendheid is bewuste onwetendheid, zei Aldous Huxley ooit. We weten het niet omdat we het niet willen weten. Rozendaal roept op de regie terug te pakken.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 159 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je dit goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

65 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Conquesta
Conquesta
4 maanden geleden

Wie echt serieus actie wil ondernemen en zich wil verenigen met andere wakkere burgers: https://www.opnaareenstralendetoekomst.nl/home/1#%5B93%5D Hier blijven roepen kan altijd nog.

André
André
4 maanden geleden

De keuze die je altijd hebt, is hoe je omgaat met hetgeen je beschrijft. Zwijgen we? Of spreken we ons duidelijk, vanuit kracht maar beschaafd uit. Werken we mee? Of weigeren we mee te werken? We zijn geen slachtoffer. Hooguit staan we toe ons het slachtoffer te voelen. Dat laatste, daar kiezen we toch niet voor?! ????????❤️????????

Simply
Simply
4 maanden geleden

Blablablabla blablablabla hebben de mensen zelf in de hand ….

Guus Velraeds
Guus Velraeds
4 maanden geleden

Je hebt je tweemaal in volle vertrouwen laten prikken, viermaal laten updaten en nu wil je er niet meer over praten omdat het niet waar mag zijn. Dat je eigen overheid je heeft bedrogen voor een politiek doel. Je leven nietsontziend in de waagschaal heeft gezet en als je schade hebt je in de steek laat en lachend in je gezicht verteld “je had een keuze”.

Back to top button
65
0
We lezen graag je reactie!x