Woensdag zette Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren een filmpje op sociale media van Van der Valk in Voorschoten. Hij schreef erbij dat ook dit hotel ‘is volgestopt met asielzoekers’.
“Dat zij verblijven in luxe hotelkamers met balkon, terwijl Nederlanders op straat slapen, is al niet uit te leggen. Maar hoe komen ze aan die fatbikes?” vraagt hij zich af. Bij het hotel stond een hele rij fatbikes geparkeerd.
Ook Van der Valk in Voorschoten is volgestopt met asielzoekers.
Dat zij verblijven in luxe hotelkamers met balkon, terwijl Nederlanders op straat slapen, is al niet uit te leggen.
Maar hoe komen ze aan die fatbikes?#FVD pic.twitter.com/oc9bRjNhIe
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) July 16, 2025
Beschikbaar gesteld via gemeente
Fractievoorzitter van FVD in Zeeland Martin Bos wijst erop dat het geld voor deze fatbikes dikwijls geheel of gedeeltelijk beschikbaar wordt gesteld via de gemeente. Een asielzoeker zegt: ‘Zonder fatbike kan mijn kind niet naar school’. De gemeentelijke sociale dienst zegt vervolgens: ‘Oké, hier heb je een fatbike’, aldus Bos, die sociale diensten kent waar dit effectief het beleid is.
Politicus Bart Burggraaf zegt dat hij tegenover het hotel woont en er elke dag komt. “Nog nooit één fatbike gezien daar. Zal wel een speciaal event zijn geweest,” merkt hij op.
44 miljoen euro
Deze week werd bekend dat een COA-tussenpersoon minstens 44 miljoen euro heeft verdiend aan een opvangdeal. Zijn bedrijf zocht en boekte hotelkamers voor de noodopvang van asielzoekers en statushouders. Daarnaast leverde het facilitaire diensten zoals catering en beveiliging.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Media geven toe: corona grijpt om zich heen in gebieden met hoge vaccinatiegraad
Immunoloog: significante toename van sterfte onder de bevolking wanneer er massaal gevaccineerd wordt
De Jonge bevestigt hier dat gevaccineerden anderen kunnen besmetten: ‘Wordt steeds maller’
Wat de media je niet vertellen over de oorlog in Oekraïne
Labour-lid: “Islamitische Staat wordt aangestuurd door Israëlische Mossad”
1 juni: ‘grootste vrijheidsprotest ooit’ in Genève tegen de WHO
In Oostenrijk is er een lockdown van de niet-gevaccineerden, dit is het resultaat
Naar de hemel en terug: bijna-doodervaring tijdens kajaktocht
Premier Trudeau financiert World Economic Forum met geld van belastingbetaler, hoe is dat in Nederland?