Het Amerikaanse leger beschikt over een video waarin een UFO een kernkop uitschakelt tijdens een testvlucht. Dat beweren althans meerdere voormalige functionarissen, bericht de Daily Mail.
Zij beweren dat op camera is vastgelegd hoe een schotelvormig vaartuig rond de raket begint te cirkelen nadat hij is losgekomen van de booster. Het object schoot vervolgens vier lichtstralen op de kernkop af, waarbij de raket werd uitgeschakeld. Het ging om een zogenoemde dummy, daar zitten geen explosieven in.
De gepensioneerde luitenant Bob Jacobs en majoor Florenze Mansmann beweren dat ze de opname van het voorval in 1964 hebben gezien. De video is spoorloos verdwenen.
In beslag genomen
De oud-functionarissen maakten onderdeel uit van een team dat video-opnames maakte van rakettesten in Californië.
Twee dagen nadat ze de video hadden gemaakt, werd het materiaal in beslag genomen door twee CIA-agenten en moesten ze een geheimhoudingsverklaring ondertekenen.
Het gebeurt vaker dat UFO’s kernwapens uitschakelen.
Bestaan bevestigd
Het vaartuig dat werd vastgelegd, was koepel- en schijfvormig, zeiden Jacobs en Mansmann. De onderkant gaf licht en leek langzaam te roteren, valt te lezen in een brief die Mansmann in 1983 schreef over het incident.
Luis Elizondo, oud-directeur van een programma dat UFO’s bestudeerde, heeft het bestaan van de video bevestigd.
Zeer ongebruikelijke stap
Jacobs besloot in 1982 de stilte te doorbreken en zich uit te spreken over de gebeurtenissen.
Mogelijk is de video zoekgeraakt toen het Pentagon de bestanden en e-mails van Elizondo in 2017, na zijn aftreden, heeft vernietigd. Dit is een zeer ongebruikelijke stap, schrijft auteur Robert Hastings. Alle bestanden en e-mails van Elizondo hadden namelijk voor onbepaalde tijd bewaard moeten blijven.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Rijk moet antibiotica in water aanpakken’
Kijk: vrouw in boerka zegt dat Allah belangrijker is dan Nederlandse regels
Enorm corruptieschandaal in Spanje: Oud-topman IMF de cel in, 64 andere topbankiers staan terecht
“Ik lig daar begraven”: Waarom zijn zoveel kinderen ervan overtuigd dat ze eerder hebben geleefd?
Peer-reviewde studie suggereert mogelijk kunstmatige objecten rond de aarde vóór het ruimtetijdperk
Het is volstrekt onlogisch dat president Assad gifgas zou inzetten. Journalist legt in deze video uit waarom
‘Godfather van de nieuwe media’ Max von Kreyfelt getroffen door herseninfarct
Ontslagen topwetenschapper Erasmus MC haalt zijn gelijk: ‘Koopmans en haar instituut kunnen zich gaan schamen’
Enorm kindermisbruikschandaal: Duitse politici plaatsten kinderen 30 jaar lang doelbewust bij pedofielen