De nazi’s werkten aan een atoombom die aan het einde van de oorlog vervoerd moest worden met een vliegende schotel. Er werden al proeven uitgevoerd op Russische krijgsgevangenen, zo blijkt uit een nieuwe Duitse documentaire die deze week werd uitgezonden door de omroep ZDF.
Uit geheime documenten blijkt dat het Derde Rijk aan massavernietigingswapens werkte. De documentairemakers verwijzen naar ooggetuigenverslagen en stukken die zijn achtergelaten door naziwetenschappers, waarvan de meeste na de oorlog naar Amerika zijn verscheept.
Historicus Matthia Uhl zei dat de nazi’s in het laatste jaar van de oorlog in allerijl begonnen te werken aan de atoombom. De film richt zich vooral op SS-generaal Hans Kammler, die 175.000 concentratiekampgevangenen aan het werk zette in wapenfabrieken en geheime bunkers voor de nazi-elite. Hij was één van de weinigen die direct verantwoording aflegde aan Hitler en overzag het onderzoek naar kernsplijting.
Hij werkte onder meer aan een project in Jonastal in het oosten van Duitsland, waar het kern- en ruimtevaartprogramma van de nazi’s zou zijn uitgevoerd. De Amerikaanse overheid gaf opdracht om de stukken over dit project en wat er in de geheime tunnels van de nazi’s gebeurde 100 jaar lang geheim te houden.
In de tunnels in het Jonastal zouden een atoombom en vliegende schotels zijn gevonden. ZDF citeerde rapporten van Russische inlichtingenagenten die zeiden dat er twee kernproeven waren gedaan in Thüringen.
In één van de rapporten stond: “De Duitsers testen een nieuw geheim wapen dat een enorme vernietigende kracht heeft. De bom heeft een doorsnee van 1,5 meter.” Vond je deze informatie interessant? Denk er dan aan het artikel te delen op Facebook.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Masker van jade gevonden in Piramide van de Zon
Schokkend: Zo ziet een Happy Meal van de McDonald’s er na 6 jaar uit
De Jonge: de bijwerkingen nemen toe naarmate je meer prikken hebt gehad
“Het moet echt niet gekker worden”
Het Wereld Natuur Fonds helpt corporaties meer dan natuur
RVD houdt aanwezigheid van Willem-Alexander op Bilderbergconferentie buiten schijnwerpers: ‘Schimmige zaken’
Tweede Sfinx onder het zand van Gizeh? Nieuwe scans zorgen wereldwijd voor ophef
De Telegraaf: ‘UFO’s bestaan!’
Dure ‘natuurzuivere’ honing is vaak ordinaire suikerdrab