In zijn boek Gekaufte Journalisten (Omgekochte journalisten) zegt Udo Ulfkotte (54) dat journalisten zich laten omkopen, liegen, heulen met de machthebbers en verdoezelen wat er onder de bevolking leeft. Hij was zelf één van die journalisten en werkte jarenlang voor de Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Ulfkotte kreeg snoepreisjes van invloedrijke Amerikaanse denktanks, werd betaald om positief te schrijven over de Amerikaanse politiek en ook werkte hij samen met de Duitse veiligheidsdienst. Hij is nu naar buiten getreden omdat hij zich naar eigen zeggen schaamt.
Veel Duitsers delen de kritiek die Ulfkotte heeft op de partijdigheid van de media. De ARD stelde na een aantal protesten een onderzoek in naar de eigen berichtgeving over Oekraïne en concludeerde dat de verslaggevers ‘in een aantal opzichten tekort hadden geschoten’.
Complottheorie
Ulfkotte laat zien hoe vooraanstaande journalisten zich laten omkopen om positief te schrijven over bijvoorbeeld de euro, Europese integratie, immigratie of de islam; thema’s waar steeds meer burgers vragen over stellen.
Het lijkt op een complottheorie, maar in zijn boek werkt Ulfkotte met een uitgebreide bronnenlijst en ook krijgt hij steun van een aantal prominente auteurs. Hij heeft inmiddels al meer dan 20.000 exemplaren van zijn boek verkocht.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Geen complottheorie meer, de documenten zijn boven water: uitdunnen bevolking is officieel OVERHEIDSBELEID
De gifgasaanval zonder gifgas. Kijk hoe makkelijk het is om de wereld in sprookjes te laten geloven
March Against Monsanto: Honderdduizenden de straat op tegen meest gehate bedrijf ter wereld
Anticonceptiepil blijkt hormoonsloper. Wat deze gynaecoloog zegt moeten alle vrouwen weten
‘Grootste desinformatieverspreider van Nederland’ Hugo de Jonge doet onderzoek naar Russische ‘desinformatie’
Legendarisch metaal ‘afkomstig van Atlantis’ gevonden in scheepswrak
President Eisenhower had drie geheime ontmoetingen met buitenaardsen
Veel meldingen van driehoekige UFO boven Nederland
Financiële systeemcrash nadert: ‘De Big Reset, een periode van grote veranderingen, komt de komende jaren in hogere versnelling’