Orlando-schutter Omar Mateen blijkt in 2013 te zijn benaderd door een FBI-informant die hem ertoe aan probeerde te zetten een terreuraanslag uit te voeren. Dat heeft een politieagent uit Florida onthuld.
Door de onthulling worden er vraagtekens gezet bij de indirecte rol die de FBI heeft gespeeld bij het orkestreren van de recente aanslag in Orlando. In een exclusief interview vertelde sheriff Ken Mascara aan de Vero Beach Press Journal dat de FBI een informant op Omar had afgestuurd, maar dat hij ‘niet toehapte’.
Het is bekend dat de FBI informanten inzet om toenadering te zoeken tot mensen die ervan worden verdacht onderdeel uit te maken van een terreurorganisatie. Vervolgens probeert de inlichtingendienst ze in de val te lokken door ze aan te zetten tot het plegen van een terreurdaad.
Averechts
Sinds 9/11 zijn in de VS 500 mensen langdurig veroordeeld op beschuldiging van terrorisme, de helft van hen door toedoen van informanten. Die kunnen per ‘opdracht’ wel 100.000 dollar opstrijken.
Het is nu de vraag of de FBI een rol heeft gespeeld bij het beïnvloeden van de Orlando-schutter en of de dienst de oorzaak is van zijn wantrouwen tegen een land waarin moslims steeds vaker worden aangevallen vanwege hun geloof.
Ex-FBI-agent Coleen Rowley vertelt tegenover AlterNet dat de FBI ‘moet erkennen dat hun werkwijze in dit geval [met Mateen] verschrikkelijke consequenties heeft gehad en zelfs averechts heeft gewerkt’.
Onder vuur
Eerder bleek al dat de FBI de ex-vrouw van Mateen had opgedragen niet tegen de media te vertellen dat hij zelf homoseksueel was, zodat de aanslag het stempel ‘islamitisch terrorisme’ kon krijgen.
De FBI ligt al onder vuur omdat de dienst weigert het gesprek vrij te geven aan de media dat Mateen voerde met de alarmcentrale.
[teleSUR]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De eerste domino: deze staat verzet zich tegen machtsgreep van het WEF
In Groot-Brittannië zakt het verhaal over de coronaprikken in elkaar: ‘Zelden zo’n welkome krantenkop gezien’
Sociaal-psychologe hekelt onafgebroken indoctrinatie door MSM over klimaat. Waarom berichten ze hier niet of nauwelijks over?
Bij velen dringt door hoe eenzijdig we al die jaren zijn geïndoctrineerd met de schrikbarend eenzijdige NPO-visie. Dit is de kracht van propaganda
Rico Verhoeven springt bij Jinek in de bres voor Gideon van Meijeren, is helemaal klaar met vaccineren
Alles valt langzaam uit elkaar: ‘Dit is een cover-up, en het is moord’
Venus vertoont gedrag van komeet
Wie is jouw grootste vijand?
De rechtbank wil niet dat je de videoboodschappen van deze deskundigen ziet