Samen met investeerders heeft de regering van Honduras een overeenkomst ondertekend voor de bouw van drie privé-steden met een eigen rechtssysteem én belastingstelsel, zo bericht de Associated Press.
De ondertekening gisteren vormt onderdeel van een controversieel experiment om de economische groei in Honduras te stimuleren.
De zwakke overheid en falende infrastructuur van het kleine Midden-Amerikaanse land worden geteisterd door corruptie, drugsgeweld en instabiliteit die ontstond toen president Manuel Zelaya (foto) in 2009 uit zijn ambt werd gezet.
Garífunas
Beide partijen hopen dat er binnen enkele weken een begin kan worden gemaakt met de bouw van de eerste stad. Het project zou de komende zes maanden zeker 5000 banen moeten scheppen.
Verschillende mensenrechtenorganisaties zijn tegen het project. De inheemse Garífunas willen bovendien niet dat hun land wordt gebruikt voor het project. De angsten zijn volgens de projectontwikkelaars ongegrond.
Armoede
De Garífunas wonen langs de hele noordkust van Honduras. Zij zouden afstammen van Afrikaanse slaven die naar Amerika werden verscheept. De Engelsen, die het nabijgelegen eiland St. Vincent in bezit hadden, verscheepten ze naar Roatán, voor de kust van Honduras. Ze wonen traditioneel in hutten van palmbladeren op het strand, waar ze leven van de visvangst.
Honduras is één van de landen in Latijns-Amerika met het hoogste percentage aan armoede. Volgens het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties leeft meer dan de helft van de bevolking onder de armoedegrens.
Bron: AP
Gerelateerd:
- Archeologen proberen Maya-mysterie te ontrafelen in Honduras
- China bouwt spookstad in Angola (video)
- Verloren stad van goud gevonden in Honduras?
- Betalen met afval groot succes in Mexico-Stad
- Corruptie diep geworteld in regering Somalië
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bekentenissen van een weerman: bij de NOS overdrijven we graag. Zelfs tijdens het weerbericht word je bedot
Klimaatalarmisten van Extinction Rebellion worden betaald om onrust te zaaien. Zoveel krijgen ze iedere week op hun bankrekening gestort
Eten, roken of mediteren: Waarom het cruciaal is welke methode je kiest
5 plaatsen waar de zwaartekrachtwet niet van toepassing lijkt te zijn
Cannabis geneest kanker. Zorgt dit bewijs dat deze vreselijke ziekte binnenkort tot het verleden behoort?
Drie manieren waarop The Iceman zijn immuunsysteem stuurt
Pogingen om Baudet te framen worden steeds lachwekkender. Hoe één term leidde tot een vloedgolf aan nepnieuws en regelrechte verzinsels
Journaliste Sonja van den Ende: Oekraïense aanval op studentencomplex in Loehansk is “vreselijke oorlogsmisdaad”
Verspreidt u ‘desinformatie’? Dan bent u volgens de staat mogelijk een ‘gewelddadige extremist’