Zeeland is ongeveer zo groot als Zuid-Holland, maar we hebben maar 10 procent van het aantal inwoners: 400.000. Dat zei Hugo de Jonge, die door de Provinciale Staten van Zeeland is aanbevolen als nieuwe commissaris van de Koning, vrijdag in de talkshow Humberto.
“Er zouden eigenlijk gewoon meer Zeeuwen moeten zijn om de schouders te kunnen zetten onder de toekomst van Zeeland,” vervolgde De Jonge. “Dat zien we eigenlijk nu al: je ziet in sommige dorpen dat het best lastig is om de supermarkt open te houden, om de bus te laten rijden.”
Pleidooi voor meer drukte in Zeeland. “Er zijn meer Zeeuwen nodig, waar ze ook vandaag komen.” Lekker hoor zo’n Commissaris van de Koning. Bedankt Hugo de Sjongejongejongejonge… 🤦🏻♂️ pic.twitter.com/W0ZwD0HiTw
— Don Salieri (@raiseparadise) June 6, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Meer migratie
Dus eigenlijk zegt u als commissaris van de Koning: misschien moet er meer migratie naar Zeeland, onderbrak presentator Humberto Tan hem.
“Ja, we hebben meer groei nodig,” benadrukte de oud-coronaminister. “Dus er zouden gewoon meer Zeeuwen moeten komen, waar ze ook vandaan komen, om die spiraal van verschraling van voorzieningen te doorbreken.”
Omvolking
Hugo de Jonge gaat de omvolking van Zeeland ter hand nemen, merkt journalist Joost Niemöller op. “Daar zullen de Zeeuwen blij mee zijn, met hun prachtige weidse land en hun heerlijke en mooie dorpen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Artsen uiten felle kritiek op ethicus die vaccineren morele plicht noemt: ‘Werkelijk schandalig’
Brussel wil niet dat Europese burgers hun mening baseren op verschillende bronnen: ‘Dat heet dus een dictatuur’
Kerst in Amsterdam anno 2020: niet zingen en alleen buiten dansen: ‘Bizar en onwerkelijk’
‘Monomane’ minister De Jonge onder vuur om interview met NU.nl: ‘Dit is een nieuw dieptepunt’
Kijk: dit is NAVO-chef Mark Rutte, ‘de grootste psychopaat en misdadiger die dit land heeft voortgebracht’
Schokkende beelden: huid van man laat los na extreme reactie op coronavaccin
Noord-Ierse arts geschorst omdat ze waarschuwt dat covid-injecties ‘ernstige schade veroorzaken’
‘Eindelijk wordt toegegeven dat lockdowns dodelijker zijn dan corona’
Nvidia probeert complottheorieën maanlanding te ontkrachten