Drie verschillende DNA-onderzoeken zouden hebben uitgewezen dat de verschrikkelijke sneeuwman mogelijk toch bestaat.
Haar uit een Siberische grot is volgens wetenschappers afkomstig van een mensachtig wezen. Het betreft geen Homo sapiens, maar is nauwer verwant aan de mens dan de aap.
Onderzoekers zeggen dat het DNA van de Yeti slechts één procent afwijkt van menselijk DNA. Tot dusverre heeft nog niemand dat kunnen bevestigen omdat de Yeti nog nooit is gevonden.
Zoogdier
Het DNA-onderzoek is uitgevoerd door universiteiten in Moskou, Sint-Petersburg en Idaho in de Verenigde Staten. Een vierde onderzoek wordt gedaan in Groot-Brittannië.
“We hadden in totaal tien haarmonsters en zijn tot de conclusie gekomen dat de haren toebehoorden aan een zoogdier, niet aan een mens. Ze zijn ook niet afkomstig van de dieren die vaak worden gezien in het gebied, zoals beren, wolven of geiten,” zei hoogleraar Valentin Sapunov van de Federale Dienst van Rusland voor Hydrometeorologie.
Sceptisch
Het vermeende haar van de Yeti zou door Dr. Igor Birtsev zijn gevonden in de Azasskayagrot in Siberië. Hij is een sterke pleitbezorger van het bestaan van de verschrikkelijke sneeuwman.
De Siberian Times noemt het vreemd dat Birtsev de nieuwe bevindingen opeens bagatelliseert. “Ik denk niet dat ze daadwerkelijk DNA-onderzoek naar de haren hebben kunnen doen of hebben ontdekt hoe nauw verwant de Yeti aan de mens is,” zei hij. “Ik ben sceptisch over het onderzoek van Valentin Sapunov.”
Bron: News.com.au
- Canadese bessenplukkers zien Sasquatch
- Universiteit van Oxford gaat op zoek naar de Yeti
- Russische wetenschapper: Bigfoot is waarschijnlijk echt
- Russische regio erkent bestaan Sneeuwman
- Universiteit van Oxford gaat op zoek naar de Yeti
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vrouw van dominee: sinds de uitrol van het vaccin begeleidt hij de ene na de andere begrafenis
Pepijn van Houwelingen verbolgen: ‘Dit is een noodtoestand, alle alarmbellen zouden moeten afgaan’
Big Pharma onder druk: Farmaceut Merck bekent schuld
“Rusland speelt heel slim spel in Syrië door de Amerikaanse verdeel en heers strategie te ontmaskeren”
Online shoppen voor verzorgingsproducten doe je bij Plein.nl
VIDEO: “Moord op Pim Fortuyn was geniaal complot”
Marion Koopmans ‘roept op tot het einde van de democratie’, wordt tot de orde geroepen
De New Reality Show met Lilou Mace
Europarlementariër over voordracht Hoekstra als Eurocommissaris: ‘Schaamteloos besluit’