De politie heeft invallen gedaan in Oost-Nederland en Duitsland voor een onderzoek naar grote fraude met goede doelen. Volgens RTV Oost zijn er in ieder geval panden doorzocht in Wierden en Deventer.
Het onderzoek richt zich op vier bedrijven die de afgelopen vijf jaar via Stichting Help, de Nederlandse Stichting Hulp aan Dieren, Stichting Werelddier en Stichting Menodi geld inzamelden. De politie denkt dat maar liefst 92 procent van de donaties aan de strijkstok bleef hangen. Drie van de goede doelen houden zich bezig met hulp aan dieren.
Grote bedragen
“We hebben transacties van de afgelopen vijf jaar onderzocht,” aldus een woordvoerder. “Daaruit blijkt dat slechts acht procent van het gedoneerde geld daadwerkelijk naar goede doelen is overgemaakt.” De rest verdween in de zakken van de medewerkers.
Om hoeveel geld het precies gaat, wil de politie niet zeggen. “Maar het gaat om grote bedragen.” Er is onder meer beslag gelegd op auto’s, contant geld en panden. “Na onderzoek van de in beslag genomen spullen volgen er waarschijnlijk nog wel aanhoudingen,” zei de woordvoerder.
Verdachte transacties
De politie gaat mensen die de afgelopen jaren door de stichtingen zijn gedupeerd de komende tijd actief benaderen. Er wordt benadrukt dat de goede doelen zelf niet verdacht zijn. Nadat een bank van één van de stichtingen verdachte transacties had gemeld, werd er een onderzoek ingesteld.
Op de website van de Nederlandse Stichting voor Hulp aan Dieren staat in grote letters ‘Waarheen?’ en ‘Waar naartoe?’ Die vragen kunnen we nu beantwoorden met ‘de zakken van de medewerkers’.
[RTV Oost]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Uit de koker van de elitaire regimewisselfabriek. Wat de mainstream media je niet vertellen over de Amerikaanse staatsgreep in Venezuela
Gates financiert project om genetisch aangepaste muggen los te laten in Australië: ‘Iedereen moet zich grote zorgen maken’
“Overheid financiert terrorisme”: Tientallen Deense IS-strijders krijgen uitkering
Florida: minder doden zónder lockdown. ‘Ik had gelijk!’
Je gedachten kunnen ongekende krachten losmaken
Café sluit de deuren na paranormale activiteit. Eigenaresse krijgt hier nog steeds de rillingen van
Vader in tranen: Mijn 17-jarige zoon is gestorven door de Pfizer-prik
De voedselindustrie is opgekocht door sigarettenbedrijven en zo maken ze ons verslaafd (en ziek)
Schoof geeft Curaçao, Aruba en Sint Maarten 150 miljoen euro voor energietransitie: ‘Alsof het niks is’