Als je de nieuwsberichten over Aleppo moet geloven voert de Syrische president Bashar al-Assad een oorlog tegen zijn eigen volk.
“Maar is dat de waarheid?” vraagt CBS-journalist Ben Swann zich af.
De meeste mainstream media beweren dat Assad met de hulp van de Russen de stad Aleppo belegerde en er volkerenmoord pleegde.
Bewezen onjuist
“Er is echter een heleboel bewijs waaruit blijkt dat je niet het hele verhaal kent,” stelt Swann.
Tijdens de Syrische burgeroorlog kregen we al vaak te horen dat zogenoemde ‘gematigde’ vrijheidsstrijders probeerden het regime van Assad omver te werpen.
Deze bewering is bewezen onjuist.
Het ‘Vrije Syrische Leger’ bestaat niet meer en is opgeheven. De VS trainde ‘gematigde rebellen’ in Syrië, die al hun Amerikaanse wapens aan terreurgroep al-Nusra (Al Qaida) gaven.
De Syrische overheid strijdt tegen Al Qaida en Islamitische Staat (IS), niet tegen rebellen.
Weigeren
“Dit zijn bewijsbare feiten en wordt toegegeven door de Amerikaanse overheid, en toch weigeren de meeste media IS of Al Qaida te noemen als ze het over Aleppo hebben,” zegt Swann.
“Ze noemen deze strijders in plaats daarvan ‘rebellen’,” voegt hij toe.
In 2012 werd Aleppo veroverd door al-Nusra en het Vrije Syrische Leger. In september dit jaar begon het Syrische regeringsleger met de hulp van Rusland een offensief om Oost-Aleppo te bevrijden, dat in handen was van terreurgroepen.
Het Syrische leger zette bussen in om inwoners van de stad te evacueren, maar die werden in brand gestoken door strijders van al-Nusra.
#Aleppo now victory #celebrations @RT_com pic.twitter.com/t2SSSlAGuU
— Lizzie Phelan (@LizziePhelan) 12 december 2016
Ziekenhuizen
Waarom? Omdat al-Nusra en IS wilden voorkomen dat burgers zouden worden geëvacueerd omdat ze deze burgers gebruiken als menselijk schild.
Het is een bewezen feit dat de Syrische overheid geen aanvallen uitvoert op burgers, stelt de journalist.
Reddingswerkers claimden dat ziekenhuizen in Aleppo vaak het doelwit waren van bombardementen.
Wat vrijwel alle media er niet bij vertelden is dat er maar drie ziekenhuizen zijn in Oost-Aleppo en dat strijders van Al Qaida en IS zich daar verschanst hadden.
Witte Helmen
De Witte Helmen zijn niet wie ze zeggen dat ze zijn, zegt Swann.
Ze zeggen geen connectie te hebben met welke groep dan ook die betrokken is bij het conflict in Syrië en dat ze er alleen maar zijn om hulp te verlenen aan gewonden.
Wat je misschien niet weet is dat de Witte Helmen, die dit jaar genomineerd werden voor de Nobelprijs voor de Vrede, al meer dan 100 miljoen dollar hebben gekregen van de VS, Groot-Brittannië, Japan, Denemarken, Nederland en Duitsland.
Iedere dag krijg je beelden te zien van kapot gebombardeerde gebouwen, maar je ziet geen beelden van de mensen die de Syrische president Assad bedanken voor het verdrijven van Al Qaida en IS.
Oneerlijke verslaggeving
Al Qaida en IS zijn de drijvende kracht achter de strijd tegen Assad, resumeert de journalist.
De media zien deze groepen in alle landen als een grote bedreiging voor de wereld, behalve in Syrië, waar ze slechts ‘rebellen’ worden genoemd.
En dat laat duidelijk zien dat er sprake is van oneerlijke verslaggeving, besluit Swann.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Russische leger ‘schakelt in 24 uur negen straaljagers uit’
‘Dictator’ Zelenski gaat Tweede Kamer toespreken: ‘Walgelijk!’
Hoe miljardair George Soros al decennia chaos creëert
Messias vóór Jezus: mysterieuze Steen van Gabriël tentoongesteld
Rutte zegt dat ook marechaussee avondklok gaat handhaven: ‘Politiestaat’
Duitse overheid lanceert adviescentrum voor mensen die denken dat familielid of vriend ‘complottheorieën’ verspreidt
Kennedy haalt uit naar World Economic Forum: ze begeleiden landen niet, maar kopen ze op
Boeren waarschuwen Rutte: ‘We gaan actievoeren op een manier die Nederland nog niet eerder heeft gezien’
Kamerlid fikt politiek correcte diarree spuitende NPO in zeven minuten helemaal af. Bekijk het filmpje