We moeten allemaal van het gas af en aan de warmtepomp, aldus het kabinet. Het gevolg is dat er steeds meer ‘gasloze’ wijken bij komen in Nederland. Hoe werkt dat in de praktijk?
Neem bijvoorbeeld de wijk De Teuge in Zutphen, één van de eerste duurzame wijken van Nederland.
Daar mislukte het project met warmtepompen volledig. Bewoners werden geconfronteerd met een torenhoge energierekening, er kwam geen warm water uit de douche en in de winter zaten ze in de kou omdat de warmtepomp het niet deed.
Bij lange na niet toereikend
De rechter heeft bepaald dat waterbedrijf Vitens nu moet opdraaien voor de schade.
De woningen in De Teuge moesten verwarmd worden met warmtepompen die waren aangesloten op een aardwarmtesysteem.
Die aardwarmte bleek bij lange na niet toereikend, met een torenhoge elektriciteitsrekening als gevolg.
Ruim boven het gemiddelde
Hierdoor kwam de CO2-uitstoot van de woningen ruim boven het gemiddelde van een gasgestookt huis te liggen.
“We woonden in een duurzame wijk die niet duurzaam bleek te zijn,” zei één van de bewoners.
Na lang juridisch getouwtrek oordeelde de rechter dat Vitens een ‘wanprestatie’ heeft geleverd.
Schade
Al direct na de oplevering kregen meerdere bewoners problemen met hun warmtepomp.
Het bleek dat de aardwarmtebronnen waren dichtgeslibd. Hierna verliep de warmtevoorziening via een dieselgestookte generator.
De schade voor de huishoudens: 35.000 tot 75.000 euro.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ik werd ingezet om buitenaardse schepen te bergen. Amerikaanse sergeant doet boekje open
Kort geding gestart om proxyoorlog in Oekraïne direct te stoppen: ‘We worden op grote schaal misleid en bedrogen’
Europarlementariër trekt fel van leer: ‘Stop in godsnaam met luisteren, rebelleer!’
Diep in de aarde bevinden zich twee gigantische bergen zo groot als een heel continent, en niemand snapt er iets van
Marilyn Monroe werd in 1962 vermoord. Deze nieuwe spraakmakende docu laat zien wat zij wist, waarom zij dood moest
“Nostradamus voorspelde overwinning van Trump 400 jaar geleden al”
Bilderberg in paniek: “Wereldelite moet Trump stoppen”
Pepijn van Houwelingen roept AIVD op: ‘Complottheorie! Dat mag niet! Doe er wat aan!’
Elk jaar 20.000 extra overlijdens, oversterfte hoger dan ALLE voorgaande jaren