Het is onterecht dat dieselmotoren naar het verdomhoekje zijn verbannen, stelt professor Bart Somers van de TU Eindhoven in GO!Mobility Magazine van RAI Vereniging.
“Er zijn zelfs studies die aantonen dat de modernste diesels de lucht schoner maken,” zegt Somers.
De expert verwijst naar Brits onderzoek waaruit blijkt dat diesel vaak meer fijnstof uit de lucht haalt dan toevoegt.
Filtert de lucht schoon
Somers: “Zeker wanneer je die auto’s laat rijden op dagen met veel fijnstofdeeltjes, dan zuigt de motor die op en filtert de lucht schoon.”
De professor, verbonden aan het Zero Emission Lab, zegt verder dat de stikstofproblematiek ‘onder alle omstandigheden’ onder controle is.
Hij wijst erop dat uit een test is gebleken dat moderne dieselmotoren in vergelijking met hybride benzinemotoren minder NOx uitstoten.
Nodig
“Als uitlaatgasemissies geen issue meer zijn, dan is diesel vanwege de hogere brandstofefficiëntie een betere keuze om CO2-uitstoot te verminderen,” licht Somers toe.
Volgens hem is diesel zelfs nodig als men de klimaatdoelen wil halen.
Elektrisch rijden
“Elektrisch rijden geeft ook emissies – CO2 en lokaal deeltjes,” zegt hij.
Daarbij komt dat de productie van batterijen veel energie kost en met name plaatsvindt in landen waar veel kolencentrales staan, zoals China, aldus professor Somers.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Veroorzaken vaccins autisme? (video)
Is dit de reden waarom het coronasterftecijfer in Italië zo absurd hoog is?
Het Amerikaanse rijk rolt in Iran hetzelfde plannetje uit als in Libië en Syrië. Wat je moet weten
Lange Frans: Hoe Ferd Grapperhaus pedofilie onder het tapijt moffelt
WEF-directeur verheugd dat Davos Trump mag verwelkomen
‘Ongekend, dit is nog nooit voorgekomen’. FvD vanuit het niets de grootste na monsterzege: Stupiditeit van onbenul Rutte afgestraft
Vrouw met slopende aandoening binnen 24 uur genezen door cannabisolie. Dit zegt ze er zelf over
Fractievoorzitters praten in het geniep over verbieden FVD: ‘Het nieuwe fascisme zal zich antifascisme noemen’
‘Fluoride is vergif’ (video)