Er bestaat geen hel waar de zielen van de zondaars in eeuwigheid moeten lijden, zei paus Franciscus op Witte Donderdag in een interview met de Italiaanse krant La Repubblica.
Na de dood krijgen de zielen van mensen die berouw tonen vergiffenis van God en worden zij opgenomen in Zijn contemplatie.
“Maar de zielen van degenen die geen berouw hebben, en dus geen vergeving kunnen krijgen, verdwijnen”, zei Franciscus.
Verdwijning
“De hel bestaat niet, wat wel bestaat is de verdwijning van zondige zielen,” voegde hij eraan toe.
De paus werd geïnterviewd door Eugenio Scalfari, een ervaren Italiaanse journalist en atheïst die wel vaker schrijft over geloof en religie, en toegang heeft tot de leider van de Katholieke Kerk.
Nooit geklaagd
Er werden in het verleden wel vraagtekens gezet bij de juistheid van de citaten die hij toeschrijft aan de paus, vooral dan omdat de 93-jarige Scalfari heeft toegegeven dat hij nooit een bandrecorder gebruikt tijdens interviews.
Het Vaticaan heeft echter nooit geklaagd over het werk van Scalfari en Francisus blijft hem interviews toestaan.
[Belga]






Vaccindeskundige Geert Vanden Bossche: het is ‘absoluut absurd’ om mensen boosters te geven
Jezus heeft nooit bestaan en deze schrijvers leggen uit waarom
Tijdens luchtaanvallen op Syrië verscheen er een UFO-vloot. Straaljagerpiloot doet schokkende bewering
Dit wist je misschien nog niet over kant-en-klare maaltijden
Immer betrouwbare en onbevooroordeelde NOS komt met filmpje over complotten. Dit is de waarheid over de waarheid over de waarheid
Zo legden Franse boeren het land plat: ‘De revolutie verspreidt zich’
Rechter die toestemming gaf voor FBI-inval bij Trump gelinkt aan Jeffrey Epstein en Obama
Kuzu vlamt tijdens coronadebat: ‘We krijgen fabeltjes voorgeschoteld van fabeltjesfabrikanten Rutte en De Jonge’
Russen minder dan 5 kilometer verwijderd van Pokrovsk: dit gaat er gebeuren als de stad valt