Er circuleert momenteel een fragment uit een aflevering van het tv-programma Wie van de 3 op social media. Tijdens de aflevering, die werd uitgezonden op 10 oktober vorig jaar, gebeurde er iets opmerkelijks.
Eén van de kandidaten, ethisch hacker Sijmen Ruwhof, zei voor overheidsinstellingen en banken te werken. “Soms in het binnenland, buitenland mag ik inbreken,” vertelde de kandidaat.
Presentatrice Wendy van Dijk vroeg hem vervolgens: “En wat is het grootste lek dat je ooit hebt gevonden?”
Ik deel hem nog maar een keer! pic.twitter.com/48pHxqDH7f
— Anneke@Anneke (@FamJelly) October 25, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Zo lek als een mandje
“Viereneenhalf jaar geleden kwam ik erachter hoe je de Nederlandse verkiezingen kunt hacken,” antwoordde hij. “Hmm?!” reageerde Van Dijk.
“We stemmen met potlood en papier, maar op het gemeentehuis worden al die uitslagen van stembureaus ingevoerd in een soort Excel-bestand en dan berekent de computer wie Nederland mag regeren,” zei Ruwhof.
“Dat bleek toen 4,5 jaar geleden zo lek als een mandje te zijn,” voegde hij toe.
“Huh!?”
Ondemocratisch
Eerder toonden vier mensen voor de Amsterdamse rechtbank aan dat hun stem niet is meegeteld tijdens de Tweede Kamerverkiezingen van maart 2021. Zowel de Kiesraad als de rechtbank erkende dat het mis is gegaan bij het tellen van de stemmen. De rechter nam zelfs het woord ‘ondemocratisch’ in de mond, schreef De Andere Krant. Toch volgde er geen actie.
Afgelopen jaar werd bekend dat de verkiezingssoftware is getest door het bedrijf van een voormalig D66-fractievoorzitter. Vastgoedondernemer Erik de Vlieger zei toen tegen D66: “Zijn jullie de schaamte voorbij of denken jullie dat het volk nutteloos stemvee is?”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zijn light frisdranken slecht voor je?
Zeldzame super-blauwe-bloedmaan op komst. Lees er hier alles over
D66, CDA en SP beschuldigen Van Houwelingen van vooringenomenheid: ‘Met verbazing zitten kijken’
Advertentietest Mislukt – Maar Onze Strijd Voor Vrijheid Is Nog Niet Voorbij
Waarom bleef Fortuyn buiten beeld in een interview met de man die in 2002 aan het roer stond van de nationale crisisbeheersing?
Lange Frans: ‘Ik hoef geen vaccin, chip of biometrisch fakking paspoort’
Van Houwelingen deelt ontluisterende documenten: zo werden kritische geluiden geweerd
Gideon van Meijeren: een staat die zich niet meer in het belang van de bevolking opstelt, mag afgezet worden
Brekelmans maakt opmerkelijke ommezwaai: ‘En dan 2,5 jaar lang mensen die hiertoe oproepen voor landverrader uitmaken’