In een postuum gepubliceerd interview heeft de Italiaanse kardinaal Carlo Maria Martini de Rooms-katholieke Kerk gewaarschuwd ‘200 jaar achter te lopen’.
Martini overleed afgelopen vrijdag op 85-jarige leeftijd. Zaterdag brachten duizenden mensen een laatste groet aan de oud-aartsbisschop in de kathedraal van Milaan.
“De Kerk loopt 200 jaar achter. Waarom wordt ze niet wakker? Zijn we bang?” vroeg hij in zijn laatste interview met een andere jezuïet in augustus, dat zaterdag werd gepubliceerd door de Italiaanse krant Corriere della Sera. “De Kerk is vermoeid. Onze cultuur is verouderd, onze kerken zijn groot en leeg.”
Openheid
De kardinaal uitte vaker zijn mening over onderwerpen die door het Vaticaan als taboe werden beschouwd. In 2008 had hij kritiek op het verbod op voorbehoedsmiddelen, dat volgens hem heel wat mensen wegjoeg. Ook vond hij dat vrouwen een prominentere rol in de kerk moesten kunnen innemen.
Martini leed al enige jaren aan de ziekte van Parkinson en was een voorvechter van de progressieve strekking. Hij stond voor meer openheid en dialoog met de wereld.
Transformatie
“De Kerk moet haar fouten erkennen en een radicale weg van verandering inslaan, te beginnen bij de paus en de bisschoppen,” ging het interview verder. De kardinaal voegde toe dat ‘schandalen van kindermisbruik ons verplichten een reis van transformatie te ondernemen’.
Martini gold als één van de belangrijkste figuren uit de Katholieke Kerk. Hij werd in 1979 door de toenmalige paus Johannes Paulus II benoemd tot aartsbisschop van het diocees van de wereldkerk, Milaan.
Bron: Standaard.be
Gerelateerd:
- Aartsbisschop van Dublin bekritiseert Kerk, Vaticaan (video)
- Vrijwel alle presidenten VS stammen af van Engelse koning (video)
- Kerkelijke lobby’s nemen Europese Unie over
- Italiaanse politici hebben banden met maffia
- Witwassen in Vaticaan te makkelijk, ‘kan veel transparanter’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Gigantisch mysterieus hemellichaam ontdekt buiten ons zonnestelsel. Onderzoekers weten niet precies wat dit is
12.000 artsen pleiten voor kankerwaarschuwing op kaas. Wist jij dit?
Waarom worden blauwe bessen wel uit de handel gehaald, maar frikandellen van Hugo niet? GGD en RIVM weten het niet
Heeft de Gates Foundation honderdduizenden meisjes gesteriliseerd in India?
Wat je moet weten over Maria Corina Machado, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede
Minister Kaag op het WEF: deze verschrikkelijke crisis biedt ‘grote kans’ om ‘al onze plannen te versnellen’
Einde in zicht? Syrische leger rukt op alle fronten op en boekt flinke terreinwinst
Er wordt haast gemaakt met de 15-minutensteden: ‘Je kunt geen kant op’
Hoe het volk wordt geprogrammeerd (video)