Als je slecht gedrag gaat belonen met een duur uitje naar de Efteling, dan is dat aantrekkelijk, zei PVV-minister Faber dinsdag in de Tweede Kamer.
D66-Kamerlid Anne-Marijke Podt stelde dat de PVV dit ‘gewoon weer gebruikt als een afleidingsmanoeuvre over de rug van getraumatiseerde kinderen’. “Het is natuurlijk een beetje doorzichtig wat de PVV hier doet. Dit is het zoveelste ophefje du jour.”
“Op het moment dat je gewoon helemaal geen bal uitvoert, is het heel makkelijk om de bal te leggen bij getraumatiseerde kinderen die een keertje naar de Efteling mogen. Ik doe daar niet aan mee. Ik heb hier eigenlijk helemaal geen zin in,” zei Podt.
Faber maakt korte metten met Anne-Marijke Podt(D66) over Efteling-uitje: “Ik vind het geen kinderen meer die meisjes en vrouwen lastigvallen, die insluipen in de doucheruimtes bij de voetbalclub, die een groepsapp hebben waar ze aan heling doen. Er wordt net gedaan of het om… pic.twitter.com/dPPDVcSjVu
— Strijder124 (@Strijder124) May 13, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Met dank aan partijen zoals die van mevrouw Podt
Minister Faber liet geen spaan van haar heel. “Mensen die meisjes en vrouwen lastigvallen, die insluipen in de doucheruimtes bij de voetbalclub en die een groepsapp hebben waarin ze in feite aan heling doen, vind ik geen kinderen meer. Er wordt net gedaan alsof we het over kleine kinderen hebben die nog op een fietsje rondrijden en met een pop spelen. Daar gaat het dus niet om. Het gaat hier echt over jongeren die de boel gewoon verstieren, vrouwen lastigvallen en aan heling doen. Denk ook aan steekpartijen en de hele rataplan. Dat is dus een andere categorie dan getraumatiseerde kinderen,” beet ze het D66-Kamerlid toe.
“Je hebt WhatsApp-groepen met jonge, alleenstaande asielzoekers, waarin gestolen goederen worden aangeprezen. Die worden te koop aangeboden. Het is gewoon van de gekke. En gaat u er maar van uit: als we hier geen stokje voor steken, gaat dit als een lopend vuurtje rond en krijgen we nog meer van dit soort tuig naar Nederland. Daar pas ik voor.”
Faber ging vervolgens voor de kill: “Dan had mevrouw Podt het ook over de ‘ophef du jour’, alsof dit elke dag gebeurt. Nou, weet u: we zitten al decennialang in deze asielmisère, met dank aan partijen zoals die van mevrouw Podt.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Einsteins zwaartekrachttheorie moet mogelijk worden herschreven
Jan ‘leve de wetenschap’ Paternotte positief getest op corona: ‘Dat heet karma’
WTC 7 niet ingestort door brand, concludeert studie: ‘Kolommen begaven het vrijwel gelijktijdig’
World Economic Forum 2020: binnenkort kunnen bedrijven en overheden alle mensen hacken
Russische soldaten doen opmerkelijke uitspraken over oorlog in Oekraïne
Tienduizenden mensen steunen aangifte tegen de Staat wegens discriminatie en medische apartheid
Trump-regime blijft terreurgroep IS steunen. Schrijver en columnist onthult waarom de bevrijding van Syrië zo moeizaam verloopt
Er is een oversterfte van tienduizenden mensen, maar coalitie houdt debat tegen: ‘Vind ik niet kunnen’
De verstrekkende invloed van de farmaceutische industrie: “De echte proefkonijnen zijn jij en ik”