De boerenprotesten breiden zich als een olievlek over Europa uit. Ook in Spanje gaan boeren sinds enkele weken massaal de straat op.
De Spaanse boeren zijn de lage prijzen voor hun producten spuugzat. Tegelijkertijd zijn de kosten gestegen en is de subsidie teruggelopen.
Ze waarschuwen dat het voortbestaan van hun boerenbedrijven in gevaar is en demonstreren onder de slogan ‘De boeren zitten aan hun limiet’.
Bezuinigingen
Op vrijdag 21 februari legden duizenden boeren met hun trekkers het verkeer in de zuidelijke regio Murcia en de Catalaanse stad Tarragona plat.
Eerder demonstreerden ze in Madrid, Valencia, Granada en Pamplona.
In Brussel demonstreerden boeren tegen bezuinigingen op het Europese gemeenschappelijk landbouwbeleid, een maatregel die is voorgesteld door voorzitter van de Europese Raad Charles Michel.
Tot halverwege maart
De boeren zijn van plan om zeker tot halverwege maart actie te blijven voeren, of tot de regering komt met concrete maatregelen.
BasedPoland tweette: “De internationale mainstream media doen hun best om informatie te verbergen over de Spaanse boeren, die zich hebben aangesloten bij de internationale gele hesjes-beweging en protesteren tegen hun socialistische regering.”
Bekijk hieronder beelden van het boerenprotest op dinsdag in Sevilla, toen zo’n 16.000 boeren de A-4 blokkeerden:
[En directo] El ambiente en los cortes de los tractoristas en la A-4. #Agricultoresallímite ? A.Pizarro/A.Ochoa ?https://t.co/GRbsu19IWp pic.twitter.com/6K44RUUF0T
— Diario de Sevilla (@diariosevilla) February 25, 2020
Así te hemos contado la #tractorada en #Sevilla. Los manifestantes dan por finalizada una “histórica” protesta del campo sevillano con más 5.000 tractores y unos 16.000 agricultores y ganaderos https://t.co/uroqD6rxj8 #AgricultoresAlLímite #tractoradaSevilla pic.twitter.com/e8CKlgCfem
— Diario de Sevilla (@diariosevilla) February 25, 2020
?Timelapse de los tractores antes de salir a los cortes en la #tractoradadeSevilla pic.twitter.com/HMDMpGxOtU
— Diario de Sevilla (@diariosevilla) February 25, 2020
La #tractorada ya está preparada para salir desde el Polígono Industrial El Pilero de #Carmona, punto clave de la movilización en #Sevilla https://t.co/okjQV6eMmO Sigue aquí la protesta en directo con @diariosevilla
?@pizarrofotos pic.twitter.com/zcxft8HxYu
— Diario de Sevilla (@diariosevilla) February 25, 2020






Jongetje uit India legt ‘vliegende schotel’ vast op camera
Arts die gifgasaanval in Syrië vastlegde eerder beschuldigd van terrorisme en ontvoering Jeroen Oerlemans
Kijk: Deze jongeren zijn sneuvelbereid: ‘Klinkt goed’, vindt EO-presentator
Een andere kijk op orgaandonatie: wat veel mensen niet beseffen
Machu Picchu: nieuwe ontdekkingen bevestigen astronomische kennis Inca’s
Peter Pannekoek maakt anti-azc-demonstranten tijdens oudejaarsconference (‘met lachband’) uit voor ‘fascisten’
Mysterieuze zeedieren spoelen aan op strand van Wellington
Artikel over 9/11 als complot veroorzaakt mediastorm. Zo wordt ieder debat over de aanslagen vakkundig in de kiem gesmoord
Van Haga over geheime OMT-opnames: ‘Er staan dingen op die wij en de burgers van Nederland niet mogen horen’