Yanis Varoufakis, de nieuwe Griekse minister van Financiën, moet na de linkse verkiezingsoverwinning van zondag met de geldschieters van Griekenland om tafel. Hij noemde de opgelegde bezuinigingsmaatregelen ‘fiscale waterboarding’.
De hoogleraar Economie staat erom bekend erg eurokritisch te zijn en de ingrijpende besparingspolitiek af te wijzen. Varoufakis liet in het verleden al weten dat Griekenland nooit had mogen toetreden tot de Europese Unie.
In januari zei Varoufakis ook nog dat het Europese reddingsplan eigenlijk helemaal geen reddingsplan was. Het was volgens hem een vicieuze cirkel en een schuldenval die de sociale economie heeft vernietigd.
Hij wil de humanitaire crisis in Griekenland tegengaan door onder meer de corruptie en vriendjespolitiek te bestrijden. Hij wil de oligarchen van het land aanpakken, die ‘venijnig de energie en economische macht van alle anderen leegzuigen’.
Tijdens de zwartste dagen van de Griekse crisis reden er meer Porsche Cayennes rond in het land dan er Grieken waren met een jaarinkomen van meer dan 50.000 euro. De Griekse stad Larissa voerde de wereldranglijst van steden aan waar per hoofd van de bevolking gemeten de meeste mensen met zo’n Duitse luxewagen rondreden.
Varoufakis moet de geldschieters gaan overtuigen dat de strenge bezuinigingen waar het land sinds 2010 onder gebukt gaat, contraproductief werken en niet te handhaven zijn.
Het linkse Syriza won de verkiezingen van afgelopen weekend. De partij had beloofd de voorwaarden van het hulppakket aan Griekenland met de Europese Commissie, de Europese Centrale Bank en het Internationaal Monetair Fonds te zullen heronderhandelen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘De huidige versie van de geschiedenis die ons is verteld, klopt voor geen meter’
Professor: ‘Oekraïne moet stoppen met het bombarderen van kerncentrale en Rusland de schuld te geven’
ON! neemt poolshoogte bij azc waar moordenaar Lisa verbleef: ‘Ik ben me kapot geschrokken over wat ik daar aantrof’
Oud-informateur Van Zwol: het geld is op. En de media maar schrijven dat Kaag de schatkist blakend gezond achterliet
Interne e-mails onthullen hoe Monsanto iedereen misleidt met fake science
Was 9/11 een inside job? Dit is het antwoord van een Amerikaanse presidentskandidaat
Manager bij investeringsfonds George Soros verkrachtte en elektrocuteerde vrouwen in sekskerker. Dit deed hij nog meer
Rechtszaak tegen minister Dijkstra op 5 juni: ‘We staan op een kritiek punt in onze geschiedenis’
En dan is het nu tijd voor een onbekend stukje geschiedenis. Wat is de verborgen hand achter 9/11?