De jujube uit Azië blijkt kankercellen te doden in het laboratorium, zo laat nieuw onderzoek zien.
De vrucht programmeert long-, borst- en prostaatkankercellen om zichzelf te vernietigen, aldus de studie die is gepubliceerd in het tijdschrift Food & Function.
De jujube zorgt ervoor dat kankercellen afsterven door ‘interne stress’ te veroorzaken in tumoren, zeggen onderzoekers van de Britse Royal Society of Chemistry.
Mensen
Toen ze kankercellen in het lab blootstelden aan acht stofjes die in de jujube worden gevonden, stierven ze af.
Vier van de stofjes bleken de levensduur van deze cellen te verkorten. Drie andere bleken ervoor te zorgen dat de kankercellen zichzelf vernietigden.
Het is onduidelijk of de vrucht ook kan worden gebruikt om de ziekte bij mensen te behandelen.
32 keer meer
Verder onderzoek moet uitwijzen hoe de vrucht precies leidt tot celdood bij tumoren.
Hoewel de jujube lijkt op de dadel, bevat de vrucht 32 keer meer vitamine C en veel meer antioxidanten.
De jujube bevat daarnaast 18 van de 24 aminozuren, die helpen bij de vorming van eiwitten in het lichaam.
Nederland
In Zuid-Azië wordt de wortel van de plant gebruikt tegen hoesten, misselijkheid, hoofdpijn en koorts.
In Nederland wordt de jujube af en toe ook op de markt aangeboden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Honing: een krachtig middel tegen griep
Deze vrouw had nog twee weken te leven, maar wist kanker te bestrijden met gezonde voeding
In Duitsland is zojuist de beerput opengegaan na persconferentie: ‘Deze 10 minuten gaan door merg en been’
Kliniek in Zweden gaat regelrecht in tegen Big Pharma. Zie hier hoe de autoriteiten meteen over hun nek gaan
Sloot de Amerikaanse overheid een geheim pact met buitenaardsen?
Een op zeven mensen gelooft in ‘einde’ van de wereld
België in de ban van miraculeus oplichtend Mariabeeld
Waarom de massamedia nu worden ingezet om het idee van verplichte vaccinatie te verspreiden
‘Er komt een golf pandemieën op ons af, de ene na de andere’