De eerste trucks van het Vrijheidskonvooi zijn zaterdag in de Canadese hoofdstad Ottawa aangekomen. Premier Justin Trudeau heeft met zijn gezin hun woning in het centrum van Ottawa ‘om veiligheidsredenen’ verlaten.
De konvooibeweging lijkt ook in Nederland te zijn aangekomen. Komende maand reizen vrijheidstruckers uit diverse EU-landen af naar de eigen hoofdstad. Vervolgens zetten ze koers naar Brussel. Ze demonstreren tegen de coronaregels.
De truckers hebben zich laten inspireren door de ontwikkelingen in Canada, waar tienduizenden vrachtwagenchauffeurs op weg zijn naar Ottawa.
Canadian truckers have parked in front of parliament for the night. The main convoy reaches Ottawa in the morning. pic.twitter.com/tPWtMM5O51
— Wittgenstein (@backtolife_2019) January 29, 2022
Warmloopkonvooi
Terug naar Nederland. Zondag wordt ter voorbereiding in elke provincie een ‘warmloopkonvooi’ georganiseerd. Op 7 februari rijden de truckers richting de hoofdstad en van daaruit naar Brussel. De demonstraties worden georganiseerd via Telegramgroepen, waar zich in enkele dagen tienduizenden mensen hebben aangemeld.
De organisatie van het Nederlandse konvooi laat aan omroep Ongehoord Nederland weten dat iedereen welkom is om te demonstreren. “Wij staan niet toe dat mensen in hokjes worden geplaatst,” zeggen de initiatiefnemers. Ze benadrukken dat de actie een oproep is aan overheden om de grondrechten van burgers te respecteren.
De kracht om iets te veranderen
De truckers kunnen rekenen op veel steun. “We moeten niet vergeten hoe essentieel het transportverkeer is voor onze samenleving. Als deze mensen het niet meer accepteren, hebben zij echt de kracht om iets te veranderen,” schrijft jurist en filosoof Raisa Blommestijn.






Coronapil van Pfizer ‘is één van de giftigste medicijnen die we hebben’
Trap niet in de bangmakerij van de media over het zikavirus
Specialist komt ineens overledenen tegen met ‘stroperig donkerblauw tot zwart’ bloed. Wat is de oorzaak?
Maakt koud douchen je gezonder?
Veel bijval voor boeren die protesteren bij huis stikstofminister: ‘Ze hebben hun doodvonnis te horen gekregen’
Man maakt complexe tekeningen in zijn slaap (video)
Geheime missie: VS wilde maan opblazen
Wéér sneuvelt een complottheorie: ze gaan energie en autorijden nog veel duurder maken
Video: Premier van Alberta gaat los op Klaus Schwab en World Economic Forum