De Nationale Bond tegen Overheidszaken heeft in samenwerking met haar advocaat en een aantal hoogleraren oorlogsrecht een ‘vernietigende dagvaarding’ opgesteld om de Nederlandse Staat te dwingen de deelname en steun aan de Oekraïne-oorlog direct te beëindigen en aan te sturen op vredesonderhandelingen.
Daartoe heeft de Bond een kort geding aangespannen tegen de Staat, dat op 25 juni dient. Het kort geding is bewust in dezelfde periode als de NAVO-top, die op 25 en 26 juni in Den Haag plaatsvindt.
Eenmalige kans
Dit is een belangrijke rechtszaak om een derde wereldoorlog te voorkomen door deze zieke oorlogszuchtige elites die de gewone burger op willen offeren, zegt oprichter van de Bond Jordy Zwarts.
Hij wijst erop dat we wellicht een eenmalige kans hebben om te voorkomen dat Nederland betrokken raakt bij een (nucleaire) oorlog met Rusland en zijn militaire bondgenoten.
Derde wereldoorlog voorkomen
De Bond wil met deze rechtszaak voorkomen dat jouw naasten betrokken raken bij een aankomende derde wereldoorlog. Hoe groter het collectief, hoe serieuzer de rechter de zaak zal nemen.
Je kunt hier deelnemen aan deze collectieve rechtszaak.
De eisen die de Bond heeft ingediend bij de rechtbank:
- de Staat der Nederlanden te verbieden om, hetzij rechtstreeks, hetzij via internationale organisaties, op enigerlei wijze militaire en/of financiële steun te verlenen aan Oekraïne ten behoeve van de gewapende strijd tegen Rusland;
- de Staat der Nederlanden te verbieden om het Nederlands grondgebied, dan wel enige faciliteiten onder Nederlands gezag, beschikbaar te stellen voor militaire en/of financiële steun aan andere staten of internationale organisaties, voor zover die steun ten goede komt aan de gewapende strijd;
- de Staat der Nederlanden te gebieden zich er actief voor in te spannen dat financiële bijdragen van Nederland aan internationale organisaties niet worden aangewend voor militaire steun aan Oekraïne.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het einde van 2012 – Peter Toonen (video)
‘Dit is het belangrijkste filmpje over klimaatverandering dat je ooit zult zien, en het duurt slechts 4 minuten’
Varoufakis: “EU vooral goed in het afleveren van prutswerk”
Baudet zorgt voor vuurwerk in Kamer: ‘Het hele verhaal klopt van geen kant’
Arts wordt na zijn werk opgewacht door de NCTV: ‘Dat was wel heel erg ingrijpend’
Tanken voor 25 cent per liter? Het kan
De ‘prostaatparadox’: Nieuwe documenten zetten Epsteins autopsie in ander licht
UFO’s bestaan en iedereen moet daar maar aan wennen. Deze professor houdt rekening met buitenaardse hypothese
Chinese wetenschappers gaan op zoek naar de menselijke ziel. Lees alles over dit geheime project