Onlangs sprak de Italiaanse uitvinder Andrea Rossi over de laatste ontwikkelingen rond zijn E-Cat, een technologie die gebaseerd is op koude kernfusie, of meer precies: low energy nuclear reactions (LENR).
De eerste reactor van 1 megawatt, die net zo groot is als een scheepscontainer, is inmiddels afgeleverd bij een Amerikaanse militaire aannemer.
In april 2011 beweerde NASA-wetenschapper Dennis Bushnell dat LENR een ‘zeer interessante en veelbelovende’ nieuwe technologie is die waarschijnlijk ‘tamelijk snel’ vooruitgang zal boeken. In januari 2012 gaf NASA in een video verdere uitleg over deze nieuwe technologie.
Nikkel
Vanwege alle aandacht willen Rossi’s klanten liever niet in de schijnwerpers staan. De reactor bestaat uit 106 E-Cats die warmer worden dan kokend water, dus er moet uitvoerig worden getest voordat het apparaat beschikbaar komt voor het brede publiek.
Volgens Rossi verbruikt zijn reactor slechts één gram nikkel per 23 gigawattuur warmte. Naast de E-Cat is hij ook bezig met de Hot-Cat, die opwarmt tot een temperatuur van 350 graden Celsius. Dit apparaat is ‘zeer stabiel’ en de bouw ervan verloopt voorspoedig. Rossi merkte ook op dat hij voor de opwekking van elektriciteit samenwerkt met het Duitse elektronicaconcern Siemens.
Vrije energie
De Hot-Cat werd afgelopen maart succesvol getest door vier professoren uit verschillende delen van de wereld. Het bedrijf van Rossi is de afgelopen maanden flink gegroeid. Een deel van de operatie zal worden overgeheveld naar Florida en ook is hij in gesprek met Zweedse ondernemers.
Eind vorig jaar was de E-Cat van Andrea Rossi nog te zien in het Zweedse tv-programma Vetenskapens Värld (Wereld van Wetenschap). Zal kernenergie plaatsmaken voor koude kernfusie? Is oneindige of vrije energie de toekomst?
Gerelateerd:
- Accepteert de wetenschap koude kernfusie eindelijk?
- NASA geeft koude fusie toe
- Energie van de toekomst: Koude fusie en ‘vrije energie’ (video)
- E-Cat produceert 800 procent meer energie dan input
- Koude kernfusie binnenkort commercieel levensvatbaar
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Veel Nederlanders moeten afscheid nemen van auto: ‘Er blijven nog maar weinig ‘complotten’ over’
Rutte oogst felle kritiek met uitspraken over boerenprotest: ‘Aftreden!’
Mysterieus torenvormig web ontdekt in Peruaanse Amazone
Gideon van Meijeren demonstreert tegen seksuele indoctrinatie van kinderen en wordt weggestuurd door politie
Natuurkundige: “Elk zwart gat bevat een nieuw universum”
Gast van Tucker Carlson luidt noodklok over kindermisbruik: ‘Het zijn vampiers die mensenvlees eten’
Huisarts spreekt zich uit bij PowNed: ‘Vaccin erger dan kwaal’
Duitse arts rekent genadeloos af met coronapolitiek: ‘Nu is het genoeg’
Libor-gate: banksters achter de tralies (video)