Drie UFO-meldingen uit België hebben het label onverklaard gekregen. Dat blijkt uit het jaarverslag van het Belgisch UFO-meldpunt, waarover Het Nieuwsblad bericht.
Het meldpunt vond het noodzakelijk om twee van die meldingen onder de loep te nemen. Op 25 januari vorig jaar zag een persoon uit Wachtebeke ‘een schijf met bovenaan een uitsteeksel’.
Het meldpunt ging eerst uit van een drone, maar daarna rees er twijfel aangezien drones in de omgeving van de waarnemingsplaats verboden zijn.
Te groot
Het object op de ontvangen schets is daarnaast veel te groot voor een drone.
Het meldpunt stelde vast dat een foute inschatting onwaarschijnlijk was aangezien de waarneemster het object vanuit verschillende hoeken zowel voor als achter een bomenrij waarnam.
“De korte waarnemingsduur, de duisternis en het feit dat de getuige zich in een rijdend voertuig bevond, zijn er de oorzaak van dat er geen gedetailleerde beschrijving van het object kon worden gegeven,” klonk het.
Twee felle lichten
Op 27 juni werd in Lembeke een voorwerp met twee felle lichten en knipperlichtjes waargenomen.
Het meldpunt dacht in eerste instantie dat het object een Boeing 737 was, maar de getuige kon niet geloven dat hij slechts een vliegtuig had gezien.
Aangeleverde extra details sluiten de vliegtuighypothese niet uit, maar maken het tegelijkertijd niet langer goed mogelijk om uit de beschikbare informatie een overtuigende conclusie te trekken.
Twee vreemde wezens
De meest merkwaardige melding werd gedaan door een vrouw uit Zoutleeuw. Op 23 mei zag ze naar eigen zeggen twee vreemde wezens.
“Ik open mijn ogen, kijk rond in de kamer […] en zie 2 hele grote tengere figuren staan die enorme armen en benen hebben en ik zie 4 uitgesproken langwerpige ogen naar me kijken,” schreef de vrouw.
Volgens het meldpunt ging het om een bijzondere vorm van zinsbegoocheling die optreedt vlak voor het ontwaken.
Omdat deze ‘dromen’ zich afspelen in een half wakkere toestand, zijn de beelden bijzonder levendig.
In de UFO-literatuur worden deze slaapkamerverschijningen vaak aangeduid als bedroom invaders.
143 meldingen
Het Belgisch UFO-meldpunt kreeg vorig jaar 143 meldingen binnen. Dat is een daling van 89 waarnemingen in vergelijking met 2015.
In januari kwamen de meeste meldingen binnen. Ook in de zomermaanden werden meer UFO’s waargenomen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ik kan niet verklaren wat hier gebeurt. Bizar geval van veeverminking in Argentinië
Inheemse stam krijgt miljoen hectare regenwoud terug
Volledig gevaccineerd zijn tegen Covid-19 betekent dat ‘de kans vergroot dat u sneller overlijdt’
Slachtoffers prikschade bezoeken (eindelijk) het ministerie van VWS en dit is hun schokkende relaas
Schokkend nieuw bewijs kan ‘UFO-mysterie rond Brits Roswell voor eens en voor altijd oplossen’
Kijk: Uitzending gestaakt nadat voedingsdeskundige live op tv flauwvalt
De eerste overwinning is een feit: rechtszaak tegen Bill Gates in Leeuwarden gaat door
50.000 ton afval van windmolens gedumpt op de vuilnisbelt. De mythe van de ‘groene’ energie doorprikt
Amerikaanse sheriffs verenigen zich tegen federale regering