In de media wordt het beeld geschetst dat ongevaccineerden verantwoordelijk zijn voor de druk op de zorg. Zo schrijft de NOS vandaag: “Het had niet gehoeven, denk ik vaak als ik naar hele zieke patiënten kijk. Dat maakt het heftig, vertelt verpleegkundige Arjan van den Broek aan de telefoon, kort voordat zijn nachtdienst op de intensive care begint. Hij verzorgt onder meer coronapatiënten, die vaak ongevaccineerd zijn.”
De NOS beweert verder dat ‘grofweg 80 procent van de coronapatiënten in de ziekenhuizen ongevaccineerd is’.
10 jaar sloopbeleid en bezuinigingen
Dr. Charifa Zemouri ergert zich aan de berichten in de media. “Laat je niet wijsmaken dat ongevaccineerden het probleem zijn voor de zorg, of tekort aan IC-bedden,” schrijft Zemouri op Twitter. Zij promoveerde vorig jaar op het onderzoek naar aerosolen.
“De Nederlandse zorg plukt de veRutte vruchten van 10 jaar sloopbeleid en bezuinigingen,” vervolgt ze. “Je doen denken dat ongevaccineerden het probleem zijn, houdt je aandacht weg bij de oorzaak.”
Slagveld
“Voor De Jonge had je de kwaadaardige Edith Schippers die de boel sloopte. Daar begon het. De Jonge opereert in een slagveld dat toch al naar de filistijnen was,” aldus Zemouri, beleidsmaker en adviseur in de Tweede Kamer voor Denk.
Ze verwijst naar een artikel op de website van werkgeversorganisatie VNO-NCW waarin valt te lezen dat Schippers, tot 2017 minister van Volksgezondheid, ‘trots is op de bijdrage die de zorgsector levert aan de bezuinigingen van het kabinet’.
Zemouri schrijft in een reactie op het bericht van de NOS: “En de nieuwe coronagolf die we deze herfst krijgen, gaat toegewezen worden aan ‘zij die niet zijn geprikt’. Passieve politiek op z’n allerbest.”
Laat je niet wijsmaken dat ongevaccineerden het probleem zijn voor de zorg, of tekort aan IC-bedden. Nederlandse zorg plukt de veRutte vruchten van 10 jaar sloopbeleid en bezuinigingen. Je doen denken dat ongevaccineerden probleem zijn houdt je aandacht weg bij de oorzaak
— Dr. Charifa Zemouri (@DrZemouri) October 22, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Rutte geeft Pepijn van Houwelingen op de valreep nog een lelijke trap na
Duitse overheid lanceert adviescentrum voor mensen die denken dat familielid of vriend ‘complottheorieën’ verspreidt
14-jarige voedselactivist zet tv-presentator op zijn plaats (video)
Advocaat confronteert GGD bij prikbus in Friesland: ‘Hier wordt een ernstig misdrijf gepleegd’
Bijna twee derde positief geteste Nederlanders is volledig gevaccineerd: ‘Veel meer dan eerder gemeld’
Gaat ons hele geldstelsel binnenkort op de schop? Op 14 oktober weten we het
13-jarige Faina uit Oekraïne: ‘Jullie media spreken niet de waarheid’
In 2015 doodde een Nederlandse bom 70 mensen in Irak. Rutte wist van niets. Rutte liegt nooit. Hier zie je zijn beste momenten (8x)
Minister Sri Lanka: “Westers ruimte-instituut probeerde bewijs voor buitenaards leven te stelen”