Er wordt op dit moment op grote schaal gevaccineerd tegen corona. Kan dat nadelige effecten hebben op het immuunsysteem van mensen? In 2013 publiceerde het Nationaal Kompas Volksgezondheid, een website gemaakt door het RIVM, een artikel over de mogelijke oorzaken van een suboptimaal immuunsysteem. De website is sinds november 2016 niet meer bereikbaar en verwijst nu door naar Volksgezondheidenzorg.info, ook van het RIVM.
In het artikel valt te lezen dat een suboptimaal immuunsysteem kan samenhangen met grootschalige vaccinatie. Onder het kopje ‘grootschalig gebruik vaccins en lagere infectiedruk zijn boosdoeners’ staat: “De samenstelling van vaccins kan mogelijk het evenwicht tussen onderdelen van het immuunsysteem in belangrijke mate beïnvloeden, waardoor een hogere IgE-productie wordt veroorzaakt.”
Verstoord evenwicht
“Verder kan ook de voor veel humane vaccins gebruikte ‘hulpstof’ ALUM het evenwicht binnen het immuunsysteem verstoren (Speidel et al., 1997). Betere ‘hulpstoffen’ zijn beschikbaar, maar deze zijn nog niet grootschalig bij de mens getest op werkzaamheid en veiligheid,” aldus de auteurs van het RIVM.
Ze schrijven: “Het eindresultaat van verminderde infectiedruk en grootschalige vaccinatie met onder andere ALUM-bevattende vaccins kan een verstoord T1/T2 evenwicht (teveel T2) zijn, met daaraan gekoppeld overproductie van IgE.”
Boosterprikken
In Israël worden boosterprikken intussen beschikbaar gesteld voor vrijwel iedereen. In de Verenigde Staten en Europa is veelal besloten de booster alleen toe te dienen aan ouderen en andere risicogroepen.
De Wereldgezondheidsorganisatie gaf vorige week de aanbeveling een derde dosis van goedgekeurde vaccins aan te bieden aan mensen met een verlaagde weerstand.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Flashback: Jaap van Dissel loog over beïnvloeding vanuit de politiek op het RIVM
Bijna 300 Britse zorgmedewerkers vormen groep en noemen coronavaccins ‘vergif’
Hoogste oversterfte sinds Tweede Wereldoorlog? ‘Puur fake news’
Steeds meer kinderen aan de antipsychotica
Staat de oudste piramide ter wereld in Indonesië?
Terwijl veel Nederlanders nauwelijks nog kunnen rondkomen maakt het kabinet MILJARDEN naar Oekraïne over
Journalist: “De revolutie is uitgebroken in Europa”
Rutte gefileerd: ‘Je kunt alle fouten maken en het heeft geen consequenties, je blijft rustig zitten’
Handige tips om je te vermaken op de camping