De Oekraïense president Zelenski is een ‘marionet’ die zijn volk blootstelt aan onnodige risico’s door het conflict met Rusland te laten voortslepen. Dat zei de gepensioneerde Amerikaanse kolonel Douglas Macgregor op Fox Business.
Op de vraag waarom de Russische president Vladimir Poetin de kerncentrale in Zaporizja heeft aangevallen, antwoordde Macgregor dat hij de centrale niet probeerde te vernietigen, maar Oekraïense troepen op de korrel nam die zich hadden verschanst tussen burgers om zo totale verwoesting te voorkomen.
“Wat je nu ziet is dat de Russen de restanten van de Oekraïense strijdkrachten terugdringen, waarbij ze zich verschuilen in steden omdat ze geen luchtsteun en logistieke infrastructuur hebben,” zei Macgregor vrijdag.
What are your thoughts on Colonel Douglas Macgregor’s remarks here? pic.twitter.com/OfcYuLBjS7
— Ian Miles Cheong (@stillgray) March 5, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Verrassend weinig schade
De Oekraïense troepen gebruiken de burgerbevolking om te voorkomen dat ze worden vernietigd, voegde hij toe.
Presentator Stuart Varney vroeg hem of Poetin van plan is om het land compleet te verwoesten. “Nee, absoluut niet. Hij doet er alles aan om het zoveel mogelijk intact te laten en heeft verrassend weinig schade aangericht, benadrukte Macgregor. “Veel minder schade dan wij in 1991 en 2003 hebben aangericht in Irak.”
De gepensioneerde kolonel zei ook dat het onvermijdelijk is dat president Zelenski zal worden verslagen. “De Russen hebben heel goed duidelijk gemaakt dat ze een neutraal Oekraïne willen. Rusland is niet van plan om Oekraïne te bezetten, maar om de Oekraïense strijdkrachten te vernietigen.”
Marionet
Macgregor stelde dat Zelenski een ‘marionet’ van het Westen is die een groot deel van zijn bevolking blootstelt aan onnodige risico’s door het conflict voort te laten slepen met behulp van propaganda. De meeste berichten die uit Oekraïne komen, worden binnen 24 tot 48 uur gedebunkt. Het zijn leugens, zei hij.
Varney vroeg Macgregor of hij denkt dat Zelenski door zijn bevolking kan worden gezien als een ‘held’. “Nee, dat denk ik niet,” lachte hij. “Er is niets heldhaftigs aan die man.”






Chemtrails zouden rond 2030 weleens mainstream kunnen worden. Kijk wat ze nu weer hebben bedacht
Nieuwe film over man met vreemd voorwerp in been. Is dit een buitenaards implantaat?
Hugo de Jonge zegt zich zorgen te maken om de rechtsstaat
Mitt Romney waste drugsgeld wit voor Bushkartel (video)
‘Triest’: Coalitie vindt het prima dat het kabinet de EU-identiteit ondemocratisch heeft ‘goedgekeurd’
De elite zet vol in op een posthumane generatie robotpolitici. Waarom de nieuwe D66-fractievoorzitter daar perfect in past
Bulgaarse helderziende ‘voorspelde niet alleen 9/11 en opkomst van IS, maar ook Brexit’
VS deed niets bij bevrijding Mosul. Deze legerwoordvoerder onthult wat ze wel deden
Daar gaan we weer? WHO-club waar Kaag lid van was pleit voor pandemiesimulatie