De nieuwe pratende Barbiepop van Mattel sluist gesprekken met kinderen draadloos door naar internetservers en vormt zo een grote inbreuk op de privacy van kinderen en hun gezin, zo zeggen privacy-activisten.
De nieuwe ‘Hello Barbie’ heeft een ingebouwde microfoon die draadloos is verbonden met internetservers van ToyTalk, een partner van Mattel. Gesprekken tussen kind en pop worden daar geanalyseerd zodat de pop kan antwoorden via de ingebouwde luidspreker. De pop leert uit de gesprekken en onthoudt informatie.
“Kinderen die met de pop spelen, doen dat niet alleen met de pop maar ook rechtstreeks met een speelgoedgigant die enkel financieel in hen is geïnteresseerd,” zei Susan Linn, directeur van Campaign for a Commercial-Free Childhood (CCFC). “Het is eng en het creëert een scala aan gevaren voor kind en gezin.”
“Als ik een jong kind had, zou ik me erg veel zorgen maken dat de intieme gesprekken van mijn kind met haar pop opgenomen en geanalyseerd worden,” zei hoogleraar Angela Campbell van de Georgetown University. “In de demo van Mattel stelt Barbie een aantal vragen die heel wat informatie kunnen opleveren over een kind en het gezin.”
Mattel benadrukt dat de toestemming van ouders wordt gevraagd voordat de microfoons van de pop beginnen met registreren. Dat beschermt de kinderen volgens de CCFC niet. Een woordvoerster van Mattel zei bij een demonstratie dat de pop ‘de relatie tussen meisjes en Barbie dieper maakt’ en dat het de bedoeling is dat ze op den duur ‘de beste vrienden’ worden.
[IPS]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Triest’: Coalitie vindt het prima dat het kabinet de EU-identiteit ondemocratisch heeft ‘goedgekeurd’
Kees van der Staaij: ‘We moeten zo snel mogelijk van de coronapas af!’
Syrische leger ontdekt Israëlische en NAVO-wapens in opslagplaatsen IS. Bekijk hier de beelden
Oud-minister haalt uit: President Knot van De Nederlandsche Bank ‘is een ramp’
Deniz lag 3 weken na zijn vaccin met hartfalen ‘bekant dood’ in het ziekenhuis: ‘Had niet veel langer moeten duren’
Verbazing om riskante uitspraak NAVO-baas Rutte: ‘Dit is madness’
Australische gezondheidsminister laat zich vol trots vaccineren, en belandt in het ziekenhuis
Compleet doorgeslagen: Victoria wil wet om ‘complotdenkers’ te kunnen arresteren
98% van alle ziekenhuisopnames als gevolg van bijwerkingen wordt nooit gemeld door artsen in Nederland