Dinsdag werd het debat over de afhandeling van de toeslagenaffaire gehouden. Grote afwezige was premier Rutte. Zijn kabinet trad af vanwege deze affaire.
“Wat een drama,” zei Kamerlid Pieter Omtzigt tijdens het debat. “Graag had ik de minister-president hier gezien, maar de minister-president appt net naar één van de toeslagenouders dat hij niet is uitgenodigd.”
Omtzigt was daar verbolgen over. “De minister-president heeft geen enkele moeite om zichzelf in elk televisieprogramma uit te nodigen.”
luister even naar Omtzigt waarom Rutte niet aanwezig is op het #debat #toeslagenmisdaad #ruttemoetweg #stemzeweg pic.twitter.com/V0HFrEaBsM
— 𝙼𝚎𝚜𝚜𝚒𝚎 ♉️ (@BrigitteMes) March 7, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Ga u verantwoorden
Hij zette zijn woorden op Twitter kracht bij. “De premier wil niet naar de Kamer komen. Niet voor een debat over zijn archief en zijn gewiste berichten (is gecanceld). Niet voor Groningen (dat hoeft niet van de coalitie). Niet voor toeslagen (dat hoef niet van de coalitie). Ondertussen willen ze overal naartoe.”
Het Kamerlid deed een oproep aan premier Rutte: “Ga u verantwoorden. U bent hier afgetreden. Afgetreden op dit schandaal. En u weigert naar de Kamer te komen omdat u niet uitgenodigd bent, omdat de hele oppositie u wilde, maar vier partijen niet.”
Het duurt te lang
Omtzigt wees erop dat ouders drie jaar later nog steeds niet over hun dossiers beschikken. “Het kan niet zo zijn in een rechtsstaat dat je onterecht beschuldigd wordt, alles kwijtraakt, onder het bestaansminimum geduwd wordt en vervolgens niet mag weten waarom.” Ouders hebben volgens de wet recht op de stukken, benadrukte Omtzigt.
De toeslagenouders verlieten tijdens het debat de zaal nadat ze meerdere keren vermanend waren toegesproken door voorzitter Vera Bergkamp.
Vanaf de publieke tribune zongen gedupeerden: ‘Het duurt te lang’. Compensatie van de ouders kan weleens tot 2030 duren.
Toeslagenouders verlaten publieke tribune #Toeslagendebat pic.twitter.com/pXTfdrtyoI
— Arnews (@ARnewsNL) March 7, 2023






200.000 jongeren kunnen vanaf nu worden opgeroepen voor dienstplicht: ‘De geesten worden rijp gemaakt’
CWZ: in december was een ruime meerderheid van de coronapatiënten gevaccineerd
‘Mede door de PVV gaan er nu zo’n 200.000 bedrijven failliet’
Minister Kaag blijkt zélf in de ban van een complottheorie
Area 51: het verborgen geheim van Wright-Patterson
Mazelen wordt overgedragen door de gevaccineerden. Dit baanbrekende overheidsonderzoek bewijst het
Koudegolf in VS werpt licht op één van de grootste wetenschappelijke schandalen aller tijden. Journalist onthult geknoei
‘We staan aan de vooravond van de confiscatie van een groot gedeelte van het bezit van de Nederlander’
Saoedische prinses: “Geo-engineering is massavernietigingswapen dat de aarde langzaam vergiftigt”