De Syrische “interim-president” Ahmed al-Sharaa is te gast in Frankrijk. Het is zijn eerste staatsbezoek in Europa. President Macron stelde hem verlichting van de EU-sancties in het vooruitzicht, mits hij zijn “gematigde” koers doorzet.
De HTS-militie van Sharaa, die voortkomt uit terreurgroep al-Qaida, slachtte de afgelopen tijd talloze alawieten en druzen af.
Er is dan ook veel kritiek op de ontmoeting. “Globalist ontmoet massamoordenaar in pak,” merkt oud-senator René Dercksen op.
Macron welcomes Islamic terrorists in France. pic.twitter.com/kBUfgcdWOm
— RadioGenoa (@RadioGenoa) May 7, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Duizenden doden op zijn geweten
Voormalig Tweede Kamerlid Derk Jan Eppink voegt toe: “Deze moordenaar wordt ontvangen bij Macron terwijl die duizenden doden op zijn geweten heeft onder christenen, druzen, alawieten.”
“Sancties verlichten terwijl het geweld richting minderheden toeneemt?” vraagt BBB-Kamerlid Henk Vermeer verbaasd. “Ben geschokt!” zegt Europarlementariër Sander Smit (BBB). Hij vraagt zich af hoe Macron doodleuk een voormalig al-Qaida-leider kan ontvangen na massamoorden op druzen en alawieten.
Ben je dan trots hand in hand met Al-Qaida tuig? Martelgevangenissen, klopjachten op burgers, afslachten van minderheden, het kan allemaal en niemand, behalve een dappere handvol Druzen in Parijs, protesteert. pic.twitter.com/3nOpkAHqAD
— Nausicaa Marbe 🇺🇦 (@nausicaamarbe) May 7, 2025
Nog twijfels?
Deze IS-terrorist, tegenwoordig president van Syrië, wordt met alle egards ontvangen op het Elysée door de Franse president Macron. De 130 slachtoffers van de IS-terreuraanslag op de Bataclan in Parijs zullen hem dankbaar zijn, sneert het Vlaamse parlementslid Filip Dewinter.
Journalist Eric van de Beek vraagt: “Nog twijfels over wie er achter al-Qaida en IS zaten?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Nieuwe tunnel ontdekt onder Bosnische piramides. Door wie zijn ze aangelegd?
Russische wetenschappers stap dichter bij plasmamotor waarmee we supersnel door de ruimte kunnen reizen. Zo werkt het
Russen slaan ‘beslissende slag’ in de strijd om de Donbas
Ongekend grote Romeinse schoenen gevonden bij opgravingen: ‘Zouden de verhalen over reuzen dan toch geen sprookjes zijn?’
Pfizer-directeur heeft coronavaccin van Pfizer nog niet genomen: ‘Erg verdacht’
VVD en D66 zien wel wat in terugkeer van coronapas: ‘Slaat helemaal nergens op’
Geschiedenis Tweede Wereldoorlog is bij elkaar gelogen. Deze ene brief is een gamechanger
Een open brief aan de redactie van NU.nl
Het universum is een ‘gigantisch brein’