Het is steeds moeilijker om ziekte van Lyme te behandelen. Antibiotica blijken op de lange termijn vaak geen goed geneesmiddel. Kan de steviaplant wellicht uitkomst bieden?
Uit een nieuwe studie blijkt dat een extract van de plant de strijd aangaat met Borrelia burgdorferi, de bacterie die verantwoordelijk is voor de ziekte. De onderzoekers ontdekten dat het extract effectief was tegen alle vormen van B. burgdorferi.
Jaarlijks worden er in Nederland ongeveer 1,2 miljoen mensen gebeten door een teek. Hiervan krijgen er ongeveer 17.000 een scherp afgetekende rode ring rond de plaats van de beet.
Ingebouwde verdedigingssystemen
Onderzoek toonde in 2014 aan dat het aantal teken in Nederland en België toeneemt. Het percentage besmette teken neemt ook toe. Omdat B. burgdorferi in verschillende vormen kan bestaan is de bacterie moeilijk te bestrijden.
De nieuwe studie is gepubliceerd in het European Journal of Microbiology & Immunology en uitgevoerd door onderzoekers van de Universiteit van New Haven in Connecticut.
Stevia wordt normaal gesproken niet gezien als een antibacterieel middel, maar alle planten hebben ingebouwde verdedigingssystemen die hen beschermen tegen infecties. Door die planten te consumeren kunnen wij daar ook van profiteren.
Natuurlijk product
De wetenschappers vergeleken stevia met drie (combinaties van) antibiotica die vaak worden gebruikt bij de behandeling van lymeziekte: doxycycline, cefoperazone en daptomycine. Het stevia-extract bleek effectiever te werken tegen de bacterie dan de antibiotica.
De onderzoekers concluderen dat een natuurlijk product zoals stevia een effectief middel kan zijn tegen B. burgdorferi. Er zijn weinig tot geen aanwijzingen dat stevia schadelijk kan zijn.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Europarlementariërs willen opheldering over ‘walgelijke’ beelden van Oekraïense soldaten met downsyndroom
Van 100 epileptische aanvallen per dag naar nul. Jongen (11) leeft nog dankzij dit wondermiddel
Geoloog claimt delen van Roswell-UFO te hebben gevonden. Dit overheidsagentschap was er als de kippen bij
‘NOS-verslaggever’ lekt over covid 2.0: ‘Zeer vergaande restricties gericht op consumptiebeperking zijn in voorbereiding’
Explosieve tv-beelden, politici verder in het nauw: ‘Ik wil handboeien horen klikken’
Griepremmer Tamiflu werkt niet: Big Pharma houdt gegevens geheim
Top secret: mysteriescholen in Griekenland
2 jaar na aanval Hamas: ‘Vaststaat dat Israëliërs zijn gedood door eigen militairen’
“De wereld die je waarneemt met je zintuigen bestaat hoogstwaarschijnlijk niet”