Er is in Nederland een groot tekort aan woningen. De overheid moet weer de controle terugkrijgen over grond. Dat zei Diederik Samsom, die kabinetschef was van voormalig EU-commissaris Frans Timmermans, maandag in gesprek met Eva Jinek.
Samsom stelt vergaande nationalisatie voor, zelfs onteigening. “Overal waar dat gebeurt, zie je het beste resultaat,” beweerde hij met droge ogen. “Maar het is moeilijk om daar te komen, want die grond is nu van iemand.”
Kameraad Samson stelt voor dat de overheid grond moet onteigenen, want ‘overal waar dat gebeurt zie je de beste resultaten’. Econoom Mathijs Bouman noemt het een absurd plan: ‘het klinkt communistisch’. #jinek pic.twitter.com/h9YoCzWB00
— De Machtige Man (@De_Machtige) February 10, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Absurd idee
Econoom en journalist Mathijs Bouwman noemde dit ‘een absurd idee’. “Ik vind het veel te ver gaan om grond af te pakken. Het klinkt eigenlijk een beetje communistisch.”
Samsom oogst veel kritiek met zijn uitspraken. “Namens wie spreekt deze communist?” vraagt oud-Europarlementslid Rob Roos. Hij vindt het nogal vreemd dat de voorzitter van de Raad van Commissarissen van de Gasunie met een voorstel komt dat de overheid grond moet gaan onteigenen.
Hij lacht er nog om ook
“We moeten grond afpakken. Om huizen te bouwen. Niet voor de natuur. Onze D. Samsom zegt het gewoon. Communisme en hij lacht er nog om ook,” reageert ondernemer Dirk-Jan de Jeu.
Monetair econoom Lex Hoogduin merkt op: “Het is geen grapje van Samsom. Hij meent het echt. Nationalisatie van grond. Mensen desnoods onteigenen. Een gevaar voor onze vrijheid is de man, die ook de ‘denker’ achter de EU-green deal is.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Steeds meer baby’s verslaafd aan pijnstillers
Europarlementariër verwoestend over WEF: ‘Deze sekte is het grootste gevaar dat de wereld bedreigt’
Wat gaat Nederland nu weer naar Oekraïne sturen: ‘Ze zijn stapelgek’
De belangrijkste en meest onthullende 6 minuten die je vandaag zult horen
Meditatie heeft een gunstig effect op onze hersenen en zou een vak op school moeten zijn. Neuroloog weerlegt clichés
Er is maar één uitleg mogelijk: het hele officiële verhaal over 9/11 is fantasie. Bekijk dit gesprek
NineForNews versus MSM – Zelf denken of hersendood?
Deze ‘kartelgraaf’ mag van het OM wel een gewelddadige ‘grap’ maken: ‘Het zoveelste voorbeeld van politieke justitie’
Oostenrijk uit de EU? Meer dan 260.000 Oostenrijkers tekenen petitie over exit uit de Europese Unie