Oud-huisarts en epidemioloog Dick Bijl is kritisch over veel medicijnen en vaccins. “Daar is alle reden voor,” zegt hij in gesprek met het RD. “Bijwerkingen van medicijnen zijn wereldwijd doodsoorzaak nummer 3.” Hij is niet van plan een coronavaccin te halen zodra het beschikbaar is. “Ik verwacht meer van een gezonde leefstijl.”
Vooral de belangenverstrengeling rond vaccins is Bijl een doorn in het oog. “In de Gezondheidsraad zitten nog steeds mensen die banden hebben met de farmaceutische industrie.”
Deze binding beïnvloedt onderzoeken, stelt de oud-huisarts. Hij noemt als voorbeeld viroloog Ab Osterhaus, de voorzitter van de European Scientific Working group on Influenza, die vrijwel dagelijks in talkshows te zien is en die deze week nog pleitte voor een totale lockdown. “Hij verspreidt al decennialang doemscenario’s bij virusinfecties, terwijl hij forse belangen heeft in bedrijven die vaccins produceren. Denk aan zijn rol bij de Mexicaanse griep in 2009.” Bijl zegt dat kritische deskundigen ook nu weer buiten de deur worden gehouden. “Daarmee voed je het wantrouwen.”
Niet zonder gevolgen
Hij wijst erop dat het ontwikkelen van een vaccin normaal gesproken zo’n 10 jaar in beslag neemt. Het coronavaccin wordt in een jaar ontwikkeld. “Dat komt de kwaliteit en veiligheid niet ten goede,” aldus de epidemioloog. “Mogelijke bijwerkingen kunnen in zo’n korte termijn onvoldoende worden vastgesteld.”
Die bijwerkingen zijn overigens niet zonder gevolgen. Zo werd het onderzoek naar het coronavaccin van farmaceut AstraZeneca eerder stopgezet omdat een proefpersoon ernstige gezondheidsklachten had gekregen. De klachten waren zo ernstig dat de persoon in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Nederland heeft al miljoenen doses van dit vaccin besteld.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Leven we in een computersimulatie? Waarschijnlijk wel, zegt deze professor
Vrije pers gaat op bezoek bij Extinction Rebellion, kijk wat er gebeurt: ‘Zo intolerant als het maar kan’
Waarom het goed nieuws is dat het coronavirus overal is
Waarheid over geheime experimenten rond MK-ULTRA onthuld in sensationele nieuwe documenten. Dit materiaal hield de CIA tientallen jaren verborgen
Acteur luidt alarmklok: ‘Jouw bezit is niet meer jouw bezit, we moeten in opstand komen’
Krachtigste zonnevlam van het jaar (video)
‘Als dit waar is, dan is de overheid dus indirect zelf illegale wegblokkades en andere ellende aan het financieren!’
Martin Bosma trekt van leer tegen D66-‘stasisecretaris’: ‘Dit geurt naar dictatuur, dit riekt naar de DDR’
Schaduw van het Westen zit achter alle terreurgroepen, ook IS. Turkse president haalt fel uit