De vader van de 8-jarige Sofie Voncken, die aan epilepsie lijdt, sprak vorige week het Europees Parlement toe. Hij wil dat cannabisolie legaal wordt.
Jean-Pierre Voncken gaf Sofie twee jaar geleden illegale cannabisolie om haar leven te redden. Hij nam een groot risico.
Hij was via het internet te weten gekomen dat de olie helpt bij epilepsie. “Zelf op zoek moeten gaan naar een medicijn voor je kind, het zou niet mogen,” zei hij.
Ongezien
Het meisje kreeg vaak epileptische aanvallen waardoor haar brein beschadigd raakte. Artsen zeiden dat ze uitbehandeld was.
De cannabisolie bleek echter een wonderlijk effect te hebben op Sofie. Zelfs de artsen gaven na een scan toe dat de olie werkte. “Ongezien,” reageerden ze.
Het meisje kan dankzij de olie lopen, praten en ook is ze veel levendiger. Zolang het nodig is zal ze de olie krijgen.
Tranen
Vader Jean-Pierre is ervan overtuigd dat Sofie veel minder hersenschade opgelopen zou hebben als hij de olie eerder had toegediend.
Hij werd door de Spaanse partij Podemos uitgenodigd om te spreken in het Europees Parlement. “Ik heb daar tranen zien vloeien bij politici,” zei hij.
Binnenkort mag hij ook zijn verhaal doen in het Spaanse parlement en later dit jaar reist hij af naar Scandinavië om daar gesprekken te voeren.
Onlogisch
De Belgische overheid weigert cannabisolie te legaliseren. “Zulke praktijken zijn eigenlijk onlogisch,” aldus Jean-Pierre.
Er hebben zich al tientallen zieke mensen bij hem gemeld om te vragen waar hij de olie vandaan haalt.
[HLN]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De waarheid over ufo’s in Rusland (video)
Vaccins barstensvol gevaarlijke deeltjes. Als je dit weet denk je wel twee keer na voordat je ze in je kinderen laat spuiten
Donald Trump veegt vloer aan met media: “Jullie zijn allemaal leugenaars en moeten je schamen”
Ex-wetenschapper claimt dat NASA knoeit met foto’s om dingen te verbergen (en hij is niet de enige)
Professor: “Ebola-uitbraak is een hoax”
Ons zuurverdiende geld gaat via EU naar Italiaanse maffia: ‘Rutte moet zich kapot schamen’
Topman Oekraïense militaire inlichtingendienst: Navalny overleden aan bloedprop
Chinese oud-militair bouwt ruststation voor buitenaardsen
Mysterieuze objecten gefilmd bij internationaal ruimtestation ISS