AD-journalist Wierd Duk zegt in een interview met Villamedia verbaasd te zijn over de bubbel waarin veel mensen, inclusief journalisten, leven.
“In bijna alle Nederlandse media is het discours over Syrië, Donald Trump, Rusland, de islam en de multiculturele samenleving hetzelfde,” merkte Duk op.
“Dat kan toch niet kloppen?” vervolgde hij. “Zelfs bij de commerciële omroepen gaat het zo. Richt dan een soort Fox News Nederland op, denk ik dan.”
Geprovoceerd
De kranten schrijven vaak snerend dat Vladimir Poetin ‘de belangrijkste bedreiging voor het Westen is’.
“Bijna niemand zegt dat Rusland ook wel erg is geprovoceerd met de onzalige uitbreidingsplannen van de EU en de NAVO,” aldus de oud-Rusland-correspondent.
Duk vindt het wijd verbreide politiek correcte denken laf, moraliserend en makkelijk. “Doordat ik jaren in het buitenland heb gewerkt, ben ik denk ik veel minder naïef dan anderen.”
Enorme partijdigheid
De kranten blijven er ook maar op hameren dat Trump de Europese leiders heeft ‘geschoffeerd’.
Duk stoorde zich naar eigen zeggen aan de enorme partijdigheid voor Clinton. “Ik zei: Trump kan winnen,” lichtte hij toe. “Eelco Bosch van Rosenthal van Nieuwsuur twitterde steeds dat Trump kansloos was.”
“Ook RTL-correspondent Erik Mouthaan is de hele dag Trump aan het bashen op social media,” voegde hij toe.
Klimaathysterie
“Hij komt daarmee weg, terwijl je wordt verketterd als je Poetin niet alleen maar neerzet als een kinderverkrachter – wat hij overigens niet is,” zei Duk.
Dat Trump de VS heeft teruggetrokken uit het klimaatakkoord van Parijs vindt hij goed. “Er is sprake van klimaathysterie.”
Deskundigen die zich zorgen maken over het klimaat zijn volgens de journalist vaak afhankelijk van fondsen van overheden en dan loop je al snel mee in de pas.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Verbazing om uitspraken Europarlementariër GroenLinks-PvdA: ‘De totale schaamte voorbij, onthutsend’
Waarom je moet stoppen met het slikken van antidepressiva
Vaccin GlaxoSmithKline gelinkt aan sterfgevallen baby’s
Adviesrapport uit 2020: betrek NAVO bij pandemieën en klimaat
Agnes Kant legt uit waarom Lareb het aantal overlijdens na coronaprik niet langer vermeldt
Unilever verzwijgt feiten in peperdure Becelcampagne
Er is zeer overtuigend bewijs dat we niet alleen zijn. Voormalige UFO-chef van het Pentagon spreekt zich uit
Wereldwijd evenement tegen de globalisten op 20 mei: ‘We zijn er klaar voor, kom maar op’
Aantal ambulanceritten plotseling explosief gestegen: ‘Dit is absurd’