
Een mede-oprichter van Greenpeace heeft tegenover een Amerikaanse overheidscommissie gezegd dat er geen enkel bewijs is waaruit blijkt dat de mens bijdraagt aan klimaatverandering. Hij verliet de organisatie toen de top politiek belangrijker begon te vinden dan het milieu.
De Canadese ecoloog Patrick Moore was tussen 1971 en 1986 lid van Greenpeace. Hij vertelde de Senaatscommissie voor Milieu dat organisaties als Greenpeace gedateerde computermodellen gebruiken om mensen bang te maken voor de opwarming van de aarde. Er is geen wetenschappelijk bewijs dat de lichte opwarming van de atmosfeer van de aarde in de afgelopen 100 jaar hoofdzakelijk is veroorzaakt door de uitstoot van koolstofdioxide (CO2) , aldus Moore. Zelfs al zou de aarde opwarmen, is dat niet schadelijk voor de mens, die door Moore werd omschreven als een subtropische soort.
Sceptici zeggen dat er helemaal geen bewijs is voor de opwarming van de aarde. In een recent VN-rapport over klimaatverandering kwam naar voren dat de temperatuur aan het aardoppervlak de laatste 15 jaar wereldwijd niet is veranderd. Wetenschappers die stellen dat klimaatverandering wordt veroorzaakt door de mens, zeggen dat de opwarming vanwege diverse factoren even ‘op pauze staat’.
In het 2200 pagina’s tellende rapport worden verschillende factoren aangehaald – waaronder natuurlijke variabiliteit, minder warmte van de zon en de oceaan als warmtegeleider – die verantwoordelijk zouden zijn voor het onttrekken van warmte aan de atmosfeer. Moore verliet Greenpeace in de jaren tachtig omdat de organisatie volgens hem meer geïnteresseerd was in politiek dan in wetenschap. Hij zat 15 jaar in de hoogste regionen van het bestuur, maar moest Greenpeace uiteindelijk verlaten omdat hij het beleid vanuit wetenschappelijk oogpunt niet kon accepteren.
27-2-2014 Bron: International Business Times
Ook hier weer ‘Tegenstrijdigheden’, en zoals je ze overal vindt.
Je moet wel heel naief zijn om te denken dat al die rotzooi die wij in de atmosfeer blazen, dat zoiets geen effect zal hebben en dan heb ik het niet over CO2.
Al die uitlaatgassen van miljoenen auto,s, vrachtwagens, maar vooral 2takt motoren.
Al die fabrieken met hun gore uitstoot.
Al die methaangassen vooral uit de vee-industrie, waardoor de natuur behoorlijk verstoord raakt.
Nee laten we vooral zo doorgaan, want het is niet onze schuld, onze kinderen zullen trots op ons struisvogelpolitiek zijn.
Je schrijft: “Sceptici zeggen dat er helemaal geen bewijs is voor de opwarming van de aarde. In een recent VN-rapport over klimaatverandering kwam naar voren dat de temperatuur aan het aardoppervlak de laatste 15 jaar wereldwijd niet is veranderd.”
Nou,ik heb de samenvatting van het VN rapport waarnaar je link verwijst even gedownload, en daar staat toch echt wat anders, hoor. Ik citeer: “Warming of the climate system is unequivocal, and since the 1950s, many of the observed
changes are unprecedented over decades to millennia. The atmosphere and ocean have
warmed, the amounts of snow and ice have diminished, sea level has risen, and the
concentrations of greenhouse gases have increased. (..) “Each of the last three decades has been successively warmer at the Earth’s surface than any
preceding decade since 1850 (see Figure SPM.1). In the Northern Hemisphere, 1983–2012
was likely the warmest 30-year period of the last 1400 years (medium confidence.(..).
[quote name=”Ernst”]Je schrijft: “Sceptici zeggen dat er helemaal geen bewijs is voor de opwarming van de aarde. In een recent VN-rapport over klimaatverandering kwam naar voren dat de temperatuur aan het aardoppervlak de laatste 15 jaar wereldwijd niet is veranderd.”
Nou,ik heb de samenvatting van het VN rapport waarnaar je link verwijst even gedownload, en daar staat toch echt wat anders, hoor. Ik citeer: “Warming of the climate system is unequivocal, and since the 1950s, many of the observed
changes are unprecedented over decades to millennia. The atmosphere and ocean have
warmed, the amounts of snow and ice have diminished, sea level has risen, and the
concentrations of greenhouse gases have increased. (..) “Each of the last three decades has been successively warmer at the Earth’s surface than any
preceding decade since 1850 (see Figure SPM.1). In the Northern Hemisphere, 1983–2012
was likely the warmest 30-year period of the last 1400 years (medium confidence.(..).[/quote]
De 1950s is toch even iets anders dan ‘de laatste 15 jaar’.