Vanaf 12 januari begint de maand van de spiritualiteit. Deze maand zal aan de meeste mensen voorbij gaan omdat ze zichzelf zien als ‘niet spiritueel’.
Er bestaat niet echt een eenduidige definitie van spiritualiteit en bijna iedereen heeft weer een andere opvatting over het onderwerp.
Veel mensen hebben behoefte aan inspiratie en zingeving. Ondanks de welvaart lijkt er ook iets verloren te zijn gegaan. Mensen zoeken naar een beter evenwicht tussen materiële welvaart en geestelijk en lichamelijk welzijn. Voor deze groep mensen is de maand van de spiritualiteit in het leven geroepen.
Vooroordelen
Mensen associëren spiritualiteit vaak met ‘zweverig’ of ‘iets met geloof’. Het blijkt echter onmogelijk om niet aan spiritualiteit te doen omdat ieder mens spiritueel is. Spiritualiteit gaat over alles wat je beweegt, wat zin geeft aan het leven. Het gaat over bewust worden.
Spiritualiteit kan volledig los staan van geloof, religie of een transcedente werkelijkheid. Spiritualiteit is juist vaak heel aards. Toch wekt het onderwerp bij veel Nederlanders weerstand op. Dat komt grotendeels door de vooroordelen rondom de terminologie.
Imago
Docent spirituele zorg Mariska Overman stelt voor het imago van spiritualiteit te verbeteren. Zolang spiritualiteit voornamelijk negatieve reacties oproept bij het publiek zullen de meeste mensen blijven zeggen dat ze niet spiritueel zijn.
Het thema van de maand van de spiritualiteit is stilte. Op het programma staan onder meer een klankschaalmeditatie, soulfulness klankontspanning, verstilling als levenskunst, meditatie, mineralenorakel en spiritueel afvallen. De maand wordt op 11 januari ingeluid met een stiltemeditatie op het Museumplein in Amsterdam.
Bron: Trouw.nl
Gerelateerd:
- Spirituele zorg zelden verleend rond levenseinde
- Meditatie kan risico op hartziekten verlagen
- Europese crisis is niet alleen economisch, maar ook spiritueel
- Acht weken meditatie kan hersenen blijvend veranderen
- Japanners plaatsen spiritualiteit boven materialisme
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Japanse hartchirurg: stop met boosterprikken vanwege ernstige risico’s
Politici spreken afschuw uit over coronatoegangsbewijs: ‘Ongewenste vaccinatiedrang’
Boston Marathon: explosievenhonden al voor de bomaanslagen ingezet
Echte klimaatwetenschappers zijn opgejaagd wild in Duitsland en moeten noodgedwongen onderduiken. Hier delen ze hun dringende boodschap
Meer dan 10 miljoen Nederlanders dreigen in armoede te vervallen: ‘Wat hier gebeurt is crimineel’
Positieve gevoelens beschermen hart en bloedvaten
Reactie RIVM op grafiek over sterftegolf na vaccinatieronde wekt verbazing: ‘U hoeft zich geen zorgen te maken’
Kuipers kondigt nieuwe vaccinatieronde aan: ‘Het is werkelijk om te janken’
Baas van De Telegraaf verlaat Bilderberg-meeting: ‘Do you see it yet?’