Medicijnproducent Abbott Laboratories heeft een boete van 1,2 miljard euro opgelegd gekregen omdat de grote farmaceut een anti-epilepticum verkocht voor aandoeningen waar het niet voor goedgekeurd is.
Het Amerikaanse ministerie van Justitie liet weten dat Abbott schuld heeft bekend en bereid is de boete te betalen.
Abbott zei nog eens 76,7 miljoen euro aan de autoriteiten te betalen als compensatie voor gevallen waarbij de bescherming van de consument in het geding is gekomen.
Zware prijs
Abbott bracht valproïnezuur of Depakote (Depakine) op de markt voor andere gezondheidsproblemen dan waar het middel voor is goedgekeurd. De farmaceut bood het medicijn aan om irritatie en agressie bij oudere dementiepatiënten onder controle te brengen en om schizofrenie te behandelen. Dat had nooit mogen gebeuren.
“Abbott bood het medicijn niet alleen aan voor aandoeningen waar het niet voor bedoeld was, maar het bedrijf bagatelliseerde ook de risico’s die bleken uit haar eigen klinische studies,” zei assistent-openbaar aanklager Tony West in een verklaring. “Zoals deze strafzaak laat zien betalen zij die financiële belangen en winst laten prevaleren boven de zorg voor patiënten een zware prijs.”
Abbott zei het geld voor deze vier jaar oude zaak al opzij te hebben gezet. Het aandeel van het bedrijf daalt licht.
Ironisch genoeg stelt Abbott op haar website: “Wij zijn ervan overtuigd dat het centraal stellen van de patiënt leidt tot betere service en producten. Daar wordt niet alleen de patiënt beter van maar ook ons werk krijgt daardoor extra betekenis.”
Bron: AFP
- Miljoenenboete voor bank van Britse koningin wegens witwassen
- Medicijnbedrijven moeten betalingen aan artsen openbaar maken
- Big Pharma onder druk: Farmaceut Merck bekent schuld
- Moszkowicz ontdook tenminste miljoen aan belasting
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hoogleraar komt met kritisch boek over MH17. Op deze manieren wordt er nu echt alles aan gedaan de publicatie ervan tegen te houden
De waarheid over de ‘ongekend heftige’ hagelbuien in Australië. De alarmisten hebben liever niet dat u dit leest
‘314 Nederlanders overleden puur en alleen door corona. Daar is al deze nonsens voor opgebouwd’
Michael Tellinger: Verloren beschavingen en vrije energie (video)
Waarom de halve wereld kijkt naar een serie die veel vragen oproept over het Amerikaanse rechtssysteem
Kijk: Interview afgekapt na opmerking over Zelenski die foto van soldaat met SS-embleem plaatst
Klimaatconferentie COP30: eerst bomen kappen en dan vergaderen over redden van bomen: ‘Je kunt het echt niet verzinnen’
Het is compleet gestoord wat we doen. Trump legt uit waarom hij een einde gaat maken aan de ‘eindeloze oorlogen’
Brute politie-inval bij coronakritische arts: handboeien en deur ingeramd