
De Britse Marina Chapman werd door kapucijnapen in Colombia opgevoed nadat ze als vijfjarig kind werd ontvoerd en in de jungle achtergelaten. Vijf jaar lang woonde ze bij de apen, tot ze door jagers werd ontdekt die haar verkochten aan een bordeel. Ze heeft een boek geschreven over haar leven.
Chapman werd ontvoerd toen ze vijf was, vermoedelijk voor losgeld. In de jungle werd ze door haar ontvoerders voor dood achtergelaten. Ze werd geadopteerd door de kapucijnapen, die haar te eten gaven en haar hielpen om zich aan hun levensstijl aan te passen.
Op een dag werd ze ernstig ziek door voedselvergiftiging. Eén van de oudere apen, die ze nu ‘opa’ noemt, leidde haar naar een modderpoel. Marina dronk het water, moest overgeven en herstelde uiteindelijk.
“Als we te eten wilden, moesten we geluiden maken zoals de apen die ze had gekend,” zei haar dochter. Marina stond als kind oog in oog met zo’n 20 nieuwsgierige kapucijnapen. Door de dieren te volgen en na te doen werd ze lid van de familie. Ze leerde hoe de dieren met elkaar omgingen en ook hun taal maakte ze zich eigen. Marina leerde in bomen klimmen zoals geen ander mens dat kan. Ze kan zich verstoppen als de beste en communiceren met dieren, zei haar agent Andrew Lownie.
Verhalen over wilde kinderen zijn zeldzaam maar steevast verbluffend. Oxana Malaya, beter bekend als het Oekraïense hondenmeisje, leefde vijf jaar lang met een roedel wilde honden. In Zuid-Afrika groeide een jongen op met een groep bavianen.
Boek: The Girl with No Name
Poetin onthult waarom Tweede Wereldoorlog is uitgebroken. Zoiets is ‘nog nooit eerder voorgekomen in de Russische geschiedenis’
Veelbesproken ‘Citizen Hearing On Disclosure’ van start (video)
Drie vurige krachten van creatie voor de mensheid
‘Associeer Maya-volkeren met boodschap van vrede en vernieuwing’
Het einde van Macron: partij brokkelt af terwijl parlementsleden opstappen. ‘Geen weg meer terug’
‘Als ik premier ben, verbied ik ministers deel te nemen aan het World Economic Forum’
Poetin lanceert speciale militaire operatie om Oekraïne te denazificeren, hoe zit dat?
Koning Willem-Alexander op vakantie naar Griekenland terwijl Limburg overstroomt: ‘Onbetamelijk’
Graham Hancock ontmaskert cover-up rond geavanceerde beschavingen in Amerika. Dit heeft men al die tijd verborgen proberen te houden