Blanke boeren in Zuid-Afrika worden al jaren geteisterd door discriminatie, onteigeningen en moordpartijen. De Australische minister van Immigratie zei eerder dat blanke boeren in Zuid-Afrika ‘in een verschrikkelijke situatie verkeren en dat de wereld hier aandacht voor zou moeten hebben’.
Tweede Kamerlid Simone Kerseboom (FVD) kan erover meepraten. In mei dit jaar kreeg ze het nieuws dat haar ouders in Zuid-Afrika in hun huis waren aangevallen. Een kogel miste net haar vader, haar ouders werden geschopt en geslagen.
Ze namen mobiele telefoons, tablets en de trouwring van haar oma mee. Een mensenleven betekent niets voor deze criminelen die waarschijnlijk nooit gepakt zullen worden, zei Kerseboom. “Zuid-Afrika is een prachtig land, maar je leeft er elke dag in angst voor je geliefden.”
Mogelijk nog meer dorpen
Terwijl Nederland lijdzaam toekijkt, neemt Rusland de handschoen op. Tussen Moskou en Sint-Petersburg wordt een ‘Afrikaans dorp’ gebouwd. Het project is onderdeel van een programma om duizenden boeren uit Zuid-Afrika naar Rusland te halen. Afgelopen week werd symbolisch de eerste steen gelegd.
Rusland is van plan om maar liefst 30 dorpen te bouwen voor Afrikaners die willen emigreren. Veel Zuid-Afrikaanse boeren bekeren zich tot het orthodoxe christendom en verkassen naar Rusland.
In de dorpen moeten zo’n 3000 boerengezinnen worden gehuisvest. Als het plan slaagt, worden ook in andere gebieden dorpen gebouwd voor de boeren.
Russia is taking in 3,000 South African Farmers amidst the recent calls for their genocide.
God Bless Russia pic.twitter.com/r83kY0spnk
— Lauren Witzke (@LaurenWitzkeDE) August 9, 2023
Ook een ‘Nederlands’ dorp?
Afrikaners stammen af van Nederlandse kolonisten die zich in de jaren 1650 rond Kaapstad vestigden.
Vanaf 1 september kunnen zo’n 200 Zuid-Afrikaanse boeren een online programma volgen om Russisch te leren. De eerste inwoners gaan melkveebedrijven beginnen.
In mei werd ook een ‘Amerikaans dorp’ aangekondigd in het zuiden van de regio Moskou. Daar komen gezinnen te wonen die om politieke redenen de Verenigde Staten zijn ontvlucht.
Wellicht straks ook een ‘Nederlands dorp’?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Jongen (17) krijgt zeldzame hartaandoening na Pfizer-prik, onderzoek gestart
Verkeerslicht gefotografeerd op Mars?
Batchnummer ontbreekt bij 36 procent meldingen na overlijden: ‘Nu begrijp ik waarom het Lareb geen data durft te leveren’
Mysterieuze fenomenen vastgelegd in bovenste atmosfeer
Scandinavische academici ontmaskeren bestuurders van de wereld
Rechter legt dwarsliggende De Jonge dwangsom op: ‘Hij gaat richting ‘ambtsmisdrijf’ hiermee’
Noah de ’tijdreiziger’ onthult in deze Australische radioshow geheimen over het jaar 2030
‘Schokkende’ aanval op ON!-presentatrice Raisa Blommestijn: ‘Dit is pas het begin van de zuivering’
Parlementslid: hierom moeten we ons verzetten tegen digital ID (en dit is de oplossing)