Farmaceut MSD en zijn voorganger Organon in Nederland hebben zwangere Braziliaanse vrouwen jarenlang voorgelogen.
De vrouwen kregen te horen dat uit hormonen uit hun urine een geneesmiddel werd gemaakt voor vrouwen met zwangerschapsproblemen, terwijl de stof in werkelijkheid werd ingezet om zeugen sneller biggen te laten produceren.
MSD zou de onjuiste voorlichting hebben toegegeven aan de Volkskrant. De zwangere vrouwen maken deel uit van het project Moeders voor Moeders, dat sinds 1986 in Brazilië loopt.
PG600
Het project werd daar opgezet nadat de Nederlandse campagne in opspraak was gekomen toen het gebruik van de ingezamelde hormonen voor de varkenshouderij bekend werd.
Het middel, PG600, is omstreden bij dierenbeschermers en taboe in biologische varkenshouderijen omdat zeugen door een kunstmatig snelle zwangerschap te zwaar worden belast.
Uitgeweken
Nederlandse vrouwen dreigden niet meer mee te werken aan de campagne als de hormonen niet alleen voor de productie van medicijnen voor mensen zouden worden ingezet. Organon, dat later door MSD werd ingelijfd, is voor de productie van het middel vervolgens uitgeweken naar Brazilië, aldus de krant.
Volgens een woordvoerder van het bedrijf is MSD enkele jaren geleden gestopt met het inzamelen van urine voor veterinaire doeleinden. De farmaceut zegt nu bezig te zijn met het opzetten van een programma waarin vrouwen wel te horen krijgen waarvoor hun hormonen worden gebruikt.
Bron: Volkskrant.nl
Gerelateerd:
- Patiënt de dupe van ‘ongefundeerde beweringen farma-industrie’
- De Mexicaanse griep, een farmaceutische leugen (video)
- Tienduizenden Oost-Duitsers waren proefkonijn farma-industrie
- De cholesterol-leugen: mensen met hoog cholesterol leven langer
- Patiënt ‘ontmaskerd’ als lobbyist voor medicijnmakers
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Is Italiaans vertrek uit de EU mogelijk? Nieuwe peiling suggereert van wel
‘Sekteleider’ Klaus Schwab prijst China voor coronamaatregelen bij ‘Zomer Davos’
Schwab over ’totale transparantie’ in nieuwe wereld: ‘Als je niets te verbergen hebt, hoef je nergens bang voor te zijn’
Alleen NAVO en Oekraïne hadden motief om MH17 neer te schieten. Nederlandse hoogleraar legt uit waarom
Op mijn dertiende ging ik dood. Docente Engels (31) deelt haar bijna-doodervaring met iedereen die wil weten wat er na dit leven is
“De Telegraaf-maffia”: dit zijn de links met Bilderberg en D66
15 jaar na de valse vlag-operatie 9/11: Bevrijding van bedrog
Deze veelvoorkomende tuinplant werkt beter tegen kanker dan bestaande medicijnen
Meest mysterieuze ster in ons sterrenstelsel is nog vreemder dan astronomen dachten