
NASA heeft met de ruimtetelescoop Hubble vijf planeten in het heelal ontdekt die water in de dampkring hebben.
De vijf planeten – WASP-17b, HD209458b, WASP-12b, WASP-19b en XO-1b – draaien rond dichtbijstaande sterren, zo meldde de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie.
WASP-17b, een planeet met een buitengewoon dikke atmosfeer, en HD209458b bevatten het meeste water. “We kunnen nu gaan vergelijken hoeveel water aanwezig is in de dampkring van de verschillende exoplaneten,” zei planeetonderzoeker Avi Mandell van het Goddard Space Flight Center in de Amerikaanse staat Maryland. Het onderzoek is verschenen in The Astrophysical Journal.
Volgens NASA zijn de vijf planeten hete Jupiters, enorme werelden die dicht rond hun ster draaien. De onderzoekers waren in eerste instantie verrast dat alle vijf planeten nevelig zijn. Water is een cruciale voorwaarde voor leven zoals wij dat kennen.
“Waarnemingen met de Hubble-telescoop laten ons zien dat hete Jupiters verrassend vaak een nevelige of bewolkte atmosfeer hebben,” zei coauteur Heather Knutson van het California Institute of Technology.
Bron: Indiatimes.com
Gerelateerd:
- Onze maan heeft ook een atmosfeer
- 8,8 miljard aardachtige, bewoonbare planeten ontdekt
- Planetaire nevels hebben bizarre voorkeursrichting
- Beste bewijs dat er ooit water op Mars stroomde
- Bewoonbare planeten komen steeds dichterbij
Misschien moet je het anders gaan zien. GELD ontdekt bij andere wezens op andere planeten. Wellicht is dat nog bijzonderder als water op die planeten.
Dit artikel is van minstens 50 jaar geleden ,maar ja toen was er nog geen internet voor jan met de pet. En heeft het al die tijd in een stoffige la gelegen.In afwachting om het te plaatsen.Om de massa zoet te houden.
[quote name=”Pascal”]Misschien moet je het anders gaan zien. GELD ontdekt bij andere wezens op andere planeten. Wellicht is dat nog bijzonderder als water op die planeten.[/quote]
Mss ons geld wel ??? ik zou het niet zo vreemd vinden als je hoort wat sommigen zeggen zoals reptielen die schijnt bij ons zijn .
[quote name=”Catharina R”][quote name=”Pascal”]Misschien moet je het anders gaan zien. GELD ontdekt bij andere wezens op andere planeten. Wellicht is dat nog bijzonderder als water op die planeten.[/quote]
Mss ons geld wel ??? ik zou het niet zo vreemd vinden als je hoort wat sommigen zeggen zoals reptielen die schijnt bij ons zijn .[/quote]
Dat klopt,hoor van veel mensen dat ze opeens in contact komen met ,wat wij narcisten noemen en dit vervelend vinden,eigenlijk zijn dit persoonlijkheden waarbij het reptielenbewustzijn boventoon heeft.Het kan ook zijn dat het meer op valt omdat mensen meer bewust worden van wat er in hun omgeving gaande is en zo onderscheid kunnen maken wat zuiver is en wat niet.