NASA heeft met de ruimtetelescoop Hubble vijf planeten in het heelal ontdekt die water in de dampkring hebben.
De vijf planeten – WASP-17b, HD209458b, WASP-12b, WASP-19b en XO-1b – draaien rond dichtbijstaande sterren, zo meldde de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie.
WASP-17b, een planeet met een buitengewoon dikke atmosfeer, en HD209458b bevatten het meeste water. “We kunnen nu gaan vergelijken hoeveel water aanwezig is in de dampkring van de verschillende exoplaneten,” zei planeetonderzoeker Avi Mandell van het Goddard Space Flight Center in de Amerikaanse staat Maryland. Het onderzoek is verschenen in The Astrophysical Journal.
Volgens NASA zijn de vijf planeten hete Jupiters, enorme werelden die dicht rond hun ster draaien. De onderzoekers waren in eerste instantie verrast dat alle vijf planeten nevelig zijn. Water is een cruciale voorwaarde voor leven zoals wij dat kennen.
“Waarnemingen met de Hubble-telescoop laten ons zien dat hete Jupiters verrassend vaak een nevelige of bewolkte atmosfeer hebben,” zei coauteur Heather Knutson van het California Institute of Technology.
Bron: Indiatimes.com
Gerelateerd:
- Onze maan heeft ook een atmosfeer
- 8,8 miljard aardachtige, bewoonbare planeten ontdekt
- Planetaire nevels hebben bizarre voorkeursrichting
- Beste bewijs dat er ooit water op Mars stroomde
- Bewoonbare planeten komen steeds dichterbij
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





AstraZeneca legt proef stil na onverklaarbare ziekte: ‘Dat belooft wat’
Doorlopen, hier is niets te zien: George Soros en Bill Gates kopen coronatestbedrijf
Deutsche Post DHL experimenteert met elektrisch rijden. Dit zijn de desastreuze gevolgen
Piers Morgan laat zich live op tv vaccineren… en wordt ziek
Italiaans parlementslid: ‘9/11 was een inside job’
Trump over onderzoek dat bewijs levert voor verkiezingsfraude: ‘Er moet onmiddellijk iets worden gedaan!’
Wakker worden in politiestaat: De donkere wereld achter corona-apps
Israël en Syrische extremisten dikke vriendjes. Waarom trekt de VN hierover aan de bel?
Door deze maatregel van Frans Timmermans ‘gaan 22 miljoen mensen honger krijgen’