Natuur en Milieu

Nieuwe studie: Natuurlijke factoren van grote invloed op global warming

Help anderen door dit artikel met jouw kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Uit een nieuwe studie blijkt dat natuurlijke variabiliteit het versnellen en vertragen van de opwarming van de aarde kan verklaren. Tijdens het onderzoek werden temperatuurgegevens vergeleken met de meest ingrijpende scenario’s die zijn voorgesteld door het Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC).

Wetenschappers van de Duke University in North Carolina zeggen dat deze natuurlijke variabiliteit wordt veroorzaakt door de wisselwerking tussen de oceaan en atmosfeer en andere natuurlijke factoren.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Deze factoren kunnen bepalend zijn voor de mate van opwarming en beïnvloeden het effect van een toename van de hoeveelheid broeikasgassen in de atmosfeer, aldus de onderzoekers.

Als deze factoren niet worden meegewogen kan dat ten koste gaan van de betrouwbaarheid van klimaatmodellen. Voor het onderzoek zijn temperatuurgegevens van de afgelopen 1000 jaar gebruikt in plaats van klimaatmodellen.

De modellen schetsen volgens de wetenschappers het grote plaatje, maar onderschatten de invloed van de natuurlijke variabiliteit. Het model van de Duke University laat zien dat natuurlijke factoren verantwoordelijk kunnen zijn voor een aanzienlijk deel van de versnelde opwarming die tussen 1975 en 2000 heeft plaatsgevonden, maar ook voor de vertraging van de opwarming tussen 2002 en 2013.

[MailOnline]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit waardevol?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

58 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
JansTerZeijle
JansTerZeijle
10 jaren geleden

Er is geen opwarming van de Aarde!

henk001
henk001
10 jaren geleden

Ik ben blij dat hier een artikel wordt gemeld dat de basis van de theorie over de opwarming door het versterkte broeikaseffect niet probeert te weerleggen, maar nuttige verfijningen aanbrengt voor de korte termijn-temperatuurvariaties op de lange-termijn trend van de opwarming.In vertaling staat er: “Door ons model te vergelijken met die van hen [het IPCC], vonden we dat de klimaat modellen het ´grote plaatje´ grotendeels goed voorspellen, maar ze lijken de omvang van natuurlijke klimaat variaties op een tijdschaal van decennium tot decennium te onderschatten “, zei Brown. “Ons model toont dat deze variaties groot genoeg zijn om een redelijk deel van de versnelde opwarming tussen 1975 en 2000, evenals de vertraging in het opwarmingstempo die zich heeft voorgedaan tussen 2002 en 2013.”
De vertaling van “a reasonable part” (een redelijk deel) met een ‘aanzienlijk’ deel (=”a considerable part”) is een beetje slordig.

Sunshine
Sunshine
10 jaren geleden

Ojee, dat komt de lijders van de EU errug slecht uit.
Ik gok dat dit nieuwe onderzoek dan ook snel onder de mat wordt geveegd nadat het eerst grondig belachelijk is gemaakt.

mario
mario
10 jaren geleden

en maar rotzooien met het weer.

Harry
Harry
10 jaren geleden

Geen opwarming van de aarde?? ik dacht het wel!!!

In de link hieronder legt Dane Wigington onderbouwd uit met feiten en data, wat Geoengineering (klimaattechniek) veroorzaakt, namelijk een zeer snelle opwarming van de aarde.
De olie-cabal wil juist dat iedereen gelooft dat de aarde afkoelt en geven in de MSM en via het IPCC het idee dat het nog wel meevalt , maar dat er wel Co2 belasting moet zijn om het klimaat te redden, pappen en nathouden dus+ het feit dat de oliemaffia gewoon verder kan met hun oliegedreven maatschappij.

Het is veel erger dan dit, mensen word wakker!!!

Hier de link:

http://www.geoengineeringwatch.org/imminent-collapse-economic-environmental-and-societal/

trackback
BOINNK!!! | Eindtijdberichten en andere nieuwsfeiten, verzameld door: Arie Goedhart
10 jaren geleden
Harry
Harry
10 jaren geleden

En nog meer links met (pseudo) wetenschappers ie onafhankelijk onderzoek doen, en niet gestuurd worden door de elite:

http://arctic-news.blogspot.nl/

https://www.youtube.com/results?search_query=paul+beckwith+climate+change

https://www.youtube.com/results?search_query=guy+mcpherson+

https://www.youtube.com/results?search_query=sam+carana

En ook dit: Siberie, waar het tot half juni moet vriezen en zeker de permafrost niet ontdooit moet zijn nu medio eind april is nu aan het afbranden door de hitte en droogte:

http://www.geoengineeringwatch.org/formerly-frozen-siberia-is-exploding-into-flames/

De alarmerendeFeiten spreken voor zich!!!

tsilimpari
tsilimpari
10 jaren geleden

we worden al meer dan 30 jaar voor de gek gehouden,onze wereld veranderd nu eenmaal dat is heel normaal en de mens heeft hier niets mee te maken,deze opwarming is gewoon een melkkoetje.

onbelangrijk
onbelangrijk
10 jaren geleden

inderdaad er is geen opwarming van de aarde de seizoenen verschuiven alleen.

nunki
nunki
10 jaren geleden

Wat is duizend jaar op vierenhalf miljard jaar.

John
John
10 jaren geleden

Er zijn een aantal feiten die een natuurlijke klimaat verandering brengt zoals door industrieën.

Vele wetenschappers hebben een protocol dat ze hun mond moeten houden, en terug moeten vallen op één zin. Deze zin zie je in regelmaat terug komen in nieuws berichten “doodsoorzaak onbekend” waarom er massa zoogdieren, vogels, zeesterren dood aanspoelen of simpelweg verdwijnen.

Wanneer men vraagt aan een wetenschapper, of er een link/relatie/verband is met aardmagnetische ompoling of aardmagnetische veld verstoring kan leiden tot het aanspoelen van vele zoogdieren. Immers weten wetenschappers al voldoende uit schaalmodellen en of data die verwerkt is door observatie via satelliet hoe momenteel de aardmagnetische veld ervoor staat, en of dat dit in verband/relatie gelegd kan worden met de ompoling. Krijg je de meest vreemde zoals afwijkende antwoorden terug die totaal niet vernoemd zijn zoals;

massa extinctie
Large Igneous Provinces
Doomdenkers

Zoals je leest, woorden die totaal niet vernoemd zijn in mijn vraagstelling. Paleomagnetisme activiteiten kan ook eventueel een oorzaak, en zo veel meer. Echter wanneer ik het woord “relatief” gebruikt, zet dat je toch wel aan het denken wanneer je dus om de ompoling vraagt.

Wetenschappers hebben een zwijgplicht naar publiek toe, gezien dat er een aanleiding kan zijn dat mensen gaan denken dat de vele zoogdiersterfte wordt veroorzaakt door “Sonar” en of “HAARP” het simpel antwoord is dan doodsoorzaak onbekend.

Ompoling
Is oud en iedere dag is dat iets aan het verschuiven, zelfs met sprongen. Echter is er nu wel een duidelijk signaal dat waar zelf wetenschappers achter hun oren krabbelen en geen antwoord op willen geven. Ompoling gaat veel en veel sneller dan ze hadden verwacht, zoals dat voorafgaande al eerder eens is beschreven in Wikipedia.

Wat veroorzaakt ompoling
Ompoling veroorzaakt een verstoring in onze aard magnetische veld, hierdoor komt het dus veel vaker voor dat de atmosferen kwetsbaarder zijn geworden. En naast dat feit ook zoogdieren, vogels en zo verder, gezien dat deze dieren vertrouwen op hun oriëntatie van het magnetische veld.

Zodra er een verstoring plaatst vind in het aard magnetische veld, worden diverse atmosferen zwakker. Zoals de Ozon laag en de ionosfeer, als dat proces bezig is ontsnapt er zuurstof uit die atmosferen de ruimte in. Zoals al te lezen was, de ionosfeer is dus een belangrijke factor in dit geheel, en laat nu op die ionosfeer experimenten worden uitgevoerd met HAARP. De ionosfeer heeft het al moeilijk en zodra daar ook nog eens experimenten worden uitgevoerd zal dat zeker het proces versnellen dat de ozon laag kan verdwijnen.

Tijdens die verzwakking van de ionosfeer en de ozon laag tijdens de ompoling, is de aarde veel vatbaarder voor hoge dosis UV staling. Als schepje er bovenop, krijgen we ook te maken met CME en geomagnetische stromen ondanks dat een gerichte ware Aardgericht uitbarsting is al zeer klein zijn zouden we daar ons niet zoveel zorgen om moeten maken zoals in 2012 toch?

Nog wel even ook hier over de ompoling, dat gebeurd niet één op de andere dag.

Goed tijdens die verzwakking van ons aardmagnetische veld en of verstoring ervan, gebeurde er dus ook iets met de atmosferen. Ze laten meer UV licht door en warmte, dit veroorzaakt dus ook temperatuur verhoging op aarde en zeeën. Dit wat nu ook al aan de hand blijkt te zijn in de afgelopen twee jaar, dat de temperatuur in de Stille Oceaan. Yep 36 graden momenteel en word iedere dag meer, wel lekkere temperatuur maar echt te veel voor veel dieren die in de oceaan zwemmen. Dat is dan nog een teken dat de aarde warmer wordt.

Zeehonden wellicht niet zo bekend bij jullie wat er met die beestjes gebeurd, maar die verbranden letterlijk. Door het feit dat de atmosfeer nu steeds meer UV licht doorlaat verbranden de zeehonden.Je zal dat moeten zien, dat wanneer je heet water over je handen krijgt en 3de graad verbranding daardoor oploopt. Nou dat gebeurd momenteel met de zeehonden, en loopt in de meeste gevallen af met de dood.

Ieder jaar worden de mensen ook gewaarschuwd, smeer een zonnebrand crème op. Waarom ?? Tja waarom lijkt me nu wel duidelijk, en om alsnog je te beschermen tegen UV licht, zal je zeker naar factor 40 of zelf 50 moeten gebruiken om je te beschermen echter geen porum als je dat op je huid smeert.

vanaf 2011 heb ik alle gevallen van zoogdieren en vogels die dood uit de lucht vielen bijgehouden. Deze wil ik graag met jullie delen, zoals ik dat ook gedaan heb met wetenschappers.

http://bit.ly/1yWMGRV
http://bit.ly/1d4jChl
http://bit.ly/1zQ9JJ2
http://bit.ly/1PorSXn
http://bit.ly/1DmBUR5

In alle lijsten staan dan ook de aangespoelde zoogdieren, zeesterren, zeehonden, dolfijnen vogels en zoveel meer vermeld. Ook de dieren die door de vogelgriep zijn getroffen zoals door vervuiling om het leven zijn gekomen. Nu blijkt uit woorden van wetenschappers dat er nergens nog zo’n database ooit is aangelegd hoeveel dieren er per dag sterven. Nou kijk aan wetenschappers als je blieft de complete lijsten, en wat doen ze nu ineens ermee??? NIETS en alles ineens afschuiven op “doods oorzaak onbekend” en de meest vreemde antwoorden terug en doorverwijzingen.

Gem Trails
Verbrandings-motor laat condensstrepen achter, en verdwijnen na enkele minuten. gem trails daarin tegen niet, echter wij hebben het allemaal verkeerd volgens wetenschappers dat gem trails er totaal niets mee te maken heeft en dat het niet eens bestaat. Wrong, de aarde warmt op door gem trails die dan een deken legt over een groot gebied. Als dat gebeurd, kan de warmte die door de UV stralen binnen dringt niet meer weg. Simpel is dat, en de gevolgen merken ze steeds meer in Amerika het meest momenteel, en de rest van de wereld.

Meer hitte golven, heftigere stormen, hagelbuien, regen, en niet te vergeten de sneeuwbuien die op de evenaar valt.

Dan de uitstoot van de vele fabrieken, die echt absoluut totaal niet een helpende hand is op het klimaat. Zoals duidelijk te zien was bij de onlangs maansverduistering, je kon perfect zien aan de maansverduistering de lagen. Deze lagen was de verduistering zelf, dan kregen we te zien een dikke smurrie donker oranje naar blauw en wit. Dit was nogmaals een duidelijk teken dat de aarde bom vol zit met vervuiling.

Al met al draad alles toe aan het opwarmen van het klimaat waar we al een zeer gelang tijd mee te maken hebben. De ompoling van de aardmagnetisch veld is een feit dat het nu in een rap tempo bezig is met alle gevolgen van dien.

Ik hoop dat dit stuk ook een bijdragen heeft gegeven op welke positie we nu zijn op moeder aarde.

John
John
10 jaren geleden

Deel twee aard magnetische ompoling
Welke gevolgen heeft dit nog meer voor de aarde, nou dat is al even een tijdje bezig en je staat er niet zo snel bij stil.

Door de ompoling die dus sneller gaat dan verwacht zijn er nog twee aanwijzingen;

Vulkaan uitbarstingen
Aardbevingen

Afgelopen week heb ik iemand persoonlijk geschreven, dat er deze week een een zware aardbeving zal plaatsvinden. Nepal, echter ik kon niet exact aangeven welk land getroffen zou worden. Deze aardbeving is tot stand gekomen door de vulkaan uitbarsting van Chili, een vulkaan die al in geen 42 jaar meer gespuugd heeft. De laatste keer dat Nepal werd getroffen door een zeer zware aardbeving was in 1935.

Maar goed nu wel het volgende, er staan een aantal landen ook een aardbeving te verwachten in zeer korte tijd, dat kan vandaag nog zijn of aankomende week. De noord Amerikaanse plaat en de Filipijnse plaat is inderdaad on the move.

Zoals ook zeker dat Chili is zeker waarschijnlijk een reeks aan aardbevingen plaats zullen vinden. Maar goed welk land nog meer, Taiwan, Turkije en Griekenland en Japan.

Zelf ben ik nog niet zo zeker ervan als california andreas fault, het kan absoluut niet uitgesloten worden.

Echter is het nu ook het bijhouden na alle event die nu gaande is en nog zullen komen binnen een week hoeveel dieren weer stranden en of dood uit de lucht vallen. De ompoling heeft als feit dat er iets groots staat te gebeuren op aarde, het is een kwestie van aftellen momenteel en diverse tekens in de gaten houden.

Mars heeft pech gehad, die is alles verloren wat moeder aarde ook ooit eens allemaal had. Het is wel grappig dat wanneer je de wetenschappers hoort die dan zeggen “nee aarde was er eerst dan Mars” dus laten wij hun dan maar gelijk geven die wetenschappers. Dit wil aangeven deze bevindingen, dat moeder aarde dit lot zal ondergaan, daar is onze aardmagnetische veld veel te sterk voor. We zullen echter niet moeten vergeten dat er zeker gevolgen zullen komen die steeds zichtbaarder zijn geworden, met een roze bril of zonder.

Richard
Richard
10 jaren geleden

Nee joh! Er groeien al heel lang bananen in Nederland.

Maar zonder gekheid.
Ik denk dat de mens van weinig invloed is op het aardse klimaat.
De Aarde is een levend organisme, en deel van een veel groter geheel waar alles op elkaar van invloed is. Niets is zonder het ander. En om ons heen is alles aan het veranderen. Dat hoort er gewoon bij.

John
John
10 jaren geleden

Ik vergat nog een land die zeker weer een aarbeving krijgt Costa Rica, op de Pacific-gordel.

Weet zeker dat die vandaag of morgen een aardbeving zal krijgen ergens in de 5 a 6 mag, we gaan het allemaal mee maken.

Elise49
Elise49
10 jaren geleden

Ook al ben je niet gelovig, lees de zeven zegels, zeven bazuinen, zeven schalen. Dat staat ons nog te wachten. Het maakt niet meer uit of de opwarming nu menselijk of natuurlijk(planetenstanden enz.) is of beide. Deze dingen zijn uit aan het komen!

riek
riek
10 jaren geleden

er is geen opwarming van de aarde,
er is wel een konstante verandering,
niks aan de hand,
tenzij er studies worden gemaakt,
dan kan er geld verdiend worden,
en zijn wij de lul

Jack
Jack
10 jaren geleden

Als je het over klimaat hebt dan moet je naar miljarden jaren kijken. Als je naar een kortere periode kijkt krijg je een vertekend beeld. Dan krijg je die paniek verhalen van IPCC.

JRO
JRO
10 jaren geleden

Volgens de site http://www.iceagenow.info zou de aarde al in ’t begin van een Maunderminimum verkeren en op weg zijn naar een klimaatvorm zoals die bestond in de 18de eeuw in Europa, met lange, strenge winters en korte groeizomers. En dat zou aanleiding geven tot hongersnoden en bevolkingsmigratie vanuit noordelijke gebieden.
AGW door CO2 toename in de atmosfeer, wat ongeveer 0,004 % uitmaakt van ’t totaal en bovendien een zwakke broeikaswerking kent i.t.t. gewone waterdamp (minstens 10x meer), dan komt mij dat als onwaarschijnlijk voor.
Nee, ik vermoed dat e.m. verstoringen in de heliosfeer en dus ook in de aarde met verzwakkende en migrerende magnetische polen zorgen voor verhitting in onderaardse lagen, waardoor b.v. ’t oceaanwater warmer wordt, meer waterdamp vrijkomt en ook CO2, wat m.i. weinig van doen heeft met AGW.
En wat betreft ’t mythisch gegeven rond Niburu, daarover lees ik dat er een naderend hemellichaam zou zijn, dat ons zonnestelsel nog niet bereikt heeft, maar duidelijk zichtbaar zou worden rond Kerst 2015 en voor grote geologische- en klimatologische verstoringen zou zorgen in ’t voorjaar van 2016. Voor wat ’t waard is natuurlijk, deze informatie !

Ronald
Ronald
10 jaren geleden

al de planeten in ons zonnestelsel warmen op, met een goede uitleg erbij .

Interplanetary Climate Change NASA’s Hottest Secret. A clip from David Wilcock

https://www.youtube.com/watch?v=FqOkMaaYaAs

John
John
10 jaren geleden

Vroeger was natuur en mens in balans. Ergens om en nabij 1920 is er een groei ontstaan industrieën, de welvaart daarvan heeft een ander probleem opgeleverd. Doordat er meer industrieën zijn toegenomen met producten die wij als consument willen/moeten hebben, is de welvaart ook gaan groeien, met weer een probleem erbij. De consumenten zoals jij en ik, maken hierdoor een welvaart waarin ieder zich kan vinden. Door deze ruime welvaart, was het mogelijk om uit te breiden met kinderen. In dit tijdperk is dat aantal zodanig geëxplodeerd dat er om en nabij 15 a 20 jaar 2 biljoen mensen erbij komen en dat zegt ook al voldoende.

Vanaf om en nabij 1920 is eigenlijk alles al fout gegaan tot de dag van vandaag, conclusie daarvan was niet alles goed doorgedacht om op efficiënte manier. Efficiënte manier bedoel ik dan ook, dat voor of na de tweede wereld oorlog en of later, er nooit is efficiënte nagedacht om zuiniger aan te doen met grondstoffen zonder enige beperking uit de grond te halen, zoals landschappen ontginnen. Er is onvoldoende nagedacht om producten te maken, op een efficiënte manier zodat er minder vervuiling op zal leveren wat schade aan kan richten aan onze leefomgeving. Dat alles levert nu toen al het probleem op, luchtverontreiniging en het warmer worden van ons klimaat.

Al meer dan laten we 40 jaar geleden is natuur totaal uit balans gegaan, door iedereen zijn toedoen. En toch kunnen we er alsnog iets aan doen, voordat het helemaal te laat is om er nog iets aan te doen. Co2 blijft voor altijd in onze atmosfeer, echter er is zoveel dat het wellicht al zijn tip punt heeft bereikt om er nog iets aan te doen.

En toch zouden wij dat kunnen doen, om de Co2 voor een groot gedeelte uit onze atmosfeer te halen. Echter om die Co2 uit de atmosfeer te halen voor een groot gedeelte, zal zeker een misschien 50, 100, 500 of wellicht 100 jaar nodig zijn omdat terug te dringen.

Zoals in de eerste regel heb ik al geschreven dat “vroeger was de natuur en mens in balans” met elkaar. En daar staat ook direct de oplossing vermeld, Co2 haal je uit atmosfeer door zoveel mogelijk bomen te planten en niets meer kappen. Er is voldoende techniek zoals ontwikkeling, dat het mogelijk is om alles te recyclen of her te gebruiken. We maken al gebruik van windmolens, naar mijn mening veel te weinig. Me maken al gebruik van zonnepanelen, naar mening veel te weinig. En zo is er tal van bronnen die wij nog niet hebben gebruikt om in ons dagelijks leven.

Buiten het feit van ons dagelijks leven, is het juist heel belangrijk dat er veel en veel minder producten op de markt moeten komen. De ene koe haar melk is het zelfde als de ander koe, dus waarom 100 melkpakken van diverse melkfabrieken. Je staat voor een schap in een winkel, en er honderden keuzes uit 1 product, het ene beter dan de ander wat simpelweg onzin is als de juist ingrediënten wordt gebruikt. Zodra mensen nu eens stopt naar meer producten, zal dat al een hoop schelen dat diverse industrieën zullen doen verdwijnen.

Het is onze verantwoording hoe wij omgaan met de toekomst dat bepalen wij, en niet de industrieën. Het is even nadenken om een antwoord te vinden om iets terug te draaien wat wel veel langer duurt dan jij nog leeft. Echter vele kunnen wel meerdere kinderen op de wereld zetten, maar niet denken aan de natuur en onze leef omgeving. Zodra mensen nu eens na zullen gaan denken, om een 1 kind op de wereld te zetten in plaats een hele kudde zal het misschien nog wel eens goed komen voor je nageslacht.

Back to top button
58
0
We lezen graag je reactie!x