Wetenschappers hebben de tijd teruggedraaid met behulp van een kwantumcomputer. Hun baanbrekende studie lijkt in strijd te zijn met de natuurkundige wetten.
Met behulp van elektronen en de kwantummechanica konden onderzoekers de tijd terugdraaien.
Het experiment is te vergelijken met biljartballen die na de start van het spel weer hun oorspronkelijke plek innemen.
Tijdmachine
De Russische, Zwitserse en Amerikaanse onderzoekers hopen de techniek nu verder te verbeteren.
De ‘tijdmachine’ wordt beschreven in het tijdschrift Scientific Reports en bestaat uit een kwantumcomputer die is opgebouwd uit qubits.
Qubits zijn eenheden informatie die worden aangeduid met een ‘één’ of een ‘nul’, of een ‘superpositie’ van beide staten.
Oorspronkelijke staat
Tijdens het experiment veranderde het patroon van nullen en enen. Op dezelfde manier schieten de biljartballen na de start van het spel alle kanten op.
Met behulp van een programma werd de staat van de kwantumcomputer op een dusdanige manier veranderd dat de tijd als het ware werd teruggedraaid: van chaos naar orde.
De qubits werden op deze manier in hun oorspronkelijke staat teruggebracht.
85,5 procent
Tijdens het experiment rolden de ballen als het ware terug naar hun oorspronkelijke positie.
Met twee qubits was het terugdraaien van de tijd in 85,5 procent van de gevallen succesvol. Toen er drie qubits gebruikt werden, traden er meer fouten op.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Open brief aan Rutte: ‘Er is hier iets ontzettend mis en daar heeft u een hele belangrijke rol in’
Verloren stad Heracleion gevonden in de Middellandse Zee (video)
Advocaat Reiner Fuellmich reageert op belangrijke uitspraak Duitse rechter: ‘Eerste in zijn soort’
Britse royals aten mensenvlees en dronken mensenbloed. Waarom leren we hier niets over op school?
Links roept op tot dictatuur na monsterzege BBB: ‘Ze zeggen het nu openlijk’
“KLM hielp nazi’s vluchten naar Argentinië”
Diepe staat heeft nu ook Trump in zijn macht. Deze professor toont hoe het zit
BBC-presentatrice overleden door AstraZeneca-prik, journalist in ziekenhuis na Pfizer
Bijna helft Amerikanen gelooft dat UFO’s buitenaards kunnen zijn