Mexicaanse burgerorganisaties hebben een klacht ingediend tegen de regering om zo de goedkeurig van de commerciële teelt van genetisch gemodificeerde maïs te voorkomen.
President Enrique Peña Nieto en enkele kabinetsleden worden aangeklaagd wegens een eventuele goedkeuring van de teelt.
Juridisch adviseur Lorena Velazco van de Koepel van Burgerorganisaties voor de Democratie, één van de organisaties die de klacht heeft ingediend, zei: “Met de vergunningen voor de commerciële teelt van genetisch gemodificeerde maïs zouden twee of drie bedrijven rijk worden gemaakt, terwijl we onze eigen gezondheid, cultuur en voeding in gevaar brengen.”
Proeven
In februari diende milieuorganisatie Greenpeace ook al een klacht in bij het Mexicaanse gerecht om de vergunningen tegen te houden.
Sinds 2009 heeft de Mexicaanse overheid in totaal 177 vergunningen afgegeven voor proeven met genetisch aangepast maïs. De proeven worden gedaan in een gebied met een oppervlakte van 2664 hectare.
Monsanto
Hoewel maïs een belangrijk onderdeel is van de Mexicaanse keuken moet het land ieder jaar acht tot tien ton invoeren, met name uit de Verenigde Staten. Mexico kan zijn eigen productie zonder de hulp van biotechnologie opvoeren door efficiënter te irrigeren.
In september vorig jaar dienden de Amerikaanse multinationals Monsanto, Pioneer en Dow zes aanvragen in bij de Mexicaanse overheid om genetisch gemodificeerd maïs op commerciële basis te kweken. De aanvragen hebben betrekking op 1,7 miljoen hectare grond.
Bron: Ipsnews.be
Gerelateerd:
- Genetische modificatie voor consumenten vaak onzichtbaar
- Costa Rica zegt NEE tegen genetisch aangepast maïs
- Kenia stelt importverbod in op genetisch aangepast voedsel
- Monsanto krijgt flinke zak geld van Europese Ontwikkelingsbank
- Hooggerechtshof buigt zich over strijd tussen boer en Monsanto
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Harvey in verband gebracht met weersbeïnvloeding. Is deze monsterorkaan gebruikt als wapen?
Waarom de Sovjets een expeditie naar een koninkrijk in de holle aarde financierden
Tienduizenden mensen steunen aangifte tegen de Staat wegens discriminatie en medische apartheid
Oversterfte stijgt EXPLOSIEF, het dubbele zelfs van wat was voorspeld
CBS heeft ‘geheim tweede register’ met vaccinatiegegevens: ‘Is dit de smoking gun?’
VIDEO: Mysterieuze UFO gespot bij Jupitermaan Europa
Studie: kinderen die biologisch eten hebben veel minder pesticiden in hun lijf
Wybren van Haga geschokt: ‘Wanneer stopt de overheid met het beschadigen van onze kinderen?’
Raadselachtige dvd vol complotfilmpjes verspreid in Winterswijk