Liberaal beleid heeft ertoe geleid dat er een tekort is aan huisartsen. En wie vreten zich daar naar binnen, terwijl de liberalen aan het toekijken zijn? Dat zijn die private equitytypes. Dat zei SP’er Jimmy Dijk in de Tweede Kamer.
“Niemand ziet ze. Niemand spreekt ze ooit. Het enige wat ze vragen, is ongeveer een verdubbeling van hun inleg binnen zeven jaar. Alles voor de winst en de winst voor alles. Onbereikbaar,” zei Dijk.
“De deur wordt hier gewoon wagenwijd opengegooid voor de plaag die marktwerking heet. Stop met deze overname van huisartsenpraktijken door private equity,” aldus Dijk, de nieuwe fractieleider van de partij.
Door een Kamermeerderheid aangenomen
Hij wees erop dat de toegankelijkheid en kwaliteit van zorg bij praktijken die worden overgenomen door private equityketens vaak sterk achteruitgaan na de overname.
Een motie van SP en ChristenUnie waarin staat dat het kabinet de noodzakelijke stappen moet zetten ‘die ervoor zorgen dat binnen de huisartsenzorg eigenaarschap van private equitypartijen tot het verleden gaan behoren en er geen geld meer uit de huisartsenzorg naar derden verdwijnt’, werd door een Kamermeerderheid aangenomen.
Premier Rutte had eerder de motie ontraden.
Minister Kuipers vindt verbod private equity huisartsen niet wenselijk en juridisch niet uitvoerbaar.
Aangenomen voorstel niet willen uitvoeren is iets anders dan niet kunnen.
Liberalen geven alle vrijheid aan de geldwolven, wat de doodsteek voor huisartsenzorg betekent. pic.twitter.com/ee4FFwMu1F
— Jimmy Dijk (@jimmydijk) December 20, 2023
Het wordt tijd dat er flink tegengeluid op komt
Minister Kuipers vindt het verbod op private equityhuisartsen niet wenselijk en juridisch niet uitvoerbaar. “Een aangenomen voorstel niet willen uitvoeren is iets anders dan niet kunnen,” merkt Dijk op.
“Liberalen geven alle vrijheid aan de geldwolven, wat de doodsteek voor de huisartsenzorg betekent,” waarschuwt hij.
Actrice Femke Lakerveld reageert: “Kan een journalist de fuck-ups van minister Kuipers eens op een rij zetten? Niks doen, aangenomen voorstellen negeren en niet luisteren horen daarbij. De lijst is lang en het wordt tijd dat er flink tegengeluid op komt. Niet alleen per dossier of benadeelde subgroep. Het gaat verder.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
U bent een arrogante snob! Kijken: Farage gaat los tijdens debat over Brexit-perikelen
Niet CO2-uitstoot, maar zon is drijvende kracht achter klimaatverandering. Professor legt in deze must-see video uit waarom het weleens heel koud kan worden
Deze beweging moet doorgaan omdat ze iets rechtvaardigs, iets echt radicaals in zich draagt. Populaire schrijver over waarom hij de gele hesjes steunt
Lange Frans: Hoe Ferd Grapperhaus pedofilie onder het tapijt moffelt
Het DNA in deze vaccins is mogelijk tumorverwekkend. Hierover lees je niets in de media
Aanklacht bij Strafhof: BPOC2020 slaat handen ineen met Poolse, Zweedse, Britse en Amerikaanse advocaten
Studie: Meerderheid Amerikanen ziet complot in 9/11
NAVO-chef Rutte: we moeten bereid zijn om financiële offers te brengen (en hier moet het geld vandaan komen)
Lucide dromen, dat kun je leren (video)