Het ministerie van Hugo de Jonge blijft vasthouden aan de alternatieve manier waarop het Wob-verzoeken over het coronabeleid afhandelt. Het ministerie bepaalt sinds het begin van de coronacrisis zelf wanneer welke documenten naar buiten komen. De rechter oordeelde dat deze werkwijze niet mag.
Ondanks dat een meerderheid van de Tweede Kamer de minister opriep om naar de rechter te luisteren, gaat zijn ministerie nu in hoger beroep. Ook heeft het ministerie vijftig extra juristen aangenomen.
Gaat lekker
De strapatsen van De Jonge zorgen voor verbijsterde reacties. “Gaat lekker met die nieuwe, open en transparante bestuurscultuur. Schei uit,” twittert Tweede Kamerlid Farid Azarkan (Denk).
“Journalisten kunnen fluiten naar de documenten die ze opvragen bij het ministerie van Volksgezondheid over de coronamaatregelen. Het bespaart de ambtenaren van De Jonge een hoop werk. Dan hoeven ze niet alles met een viltstift zwart te kleuren,” schrijft journalist Eric van de Beek.
De Jonge dient op te stappen
Auteur en spreker Hans van Tellingen voegt toe: “Een minister die in beroep gaat tegen de ‘Wet Openbaarheid van Bestuur’ is het niet waard ons land te dienen daar hij alle wettelijke plichten aan zijn laars lapt. Ik zeg het voor het eerst ooit, maar Hugo de Jonge dient op te stappen.”
“Democratie? Wie is hier nou wappie? Ik vind het crimineel gedrag worden,” zegt bestsellerauteur Michael Pilarczyk.
Zo geheim mogelijk
“Hugo de Jonge heeft schijt aan rechter en Kamer en gaat gewoon door met Wobstructie om zo geheim mogelijk te kunnen blijven werken, ongehinderd door journalisten of ‘lastige’ burgers,” reageert lijsttrekker Matthijs Pontier van de Piratenpartij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Forum voor Democratie mag van D66 niet langer kritische vragen stellen: ‘Typisch’
Onbekende objecten vastgelegd in lucht boven Denver (video)
VIDEO: Geest vastgelegd op camera in Engels spookkasteel
‘Fauci is de grootste oorlogscrimineel uit de Amerikaanse geschiedenis’
CBS-journalist: “Wetenschapper geeft toe dat gegevens over vaccins en autisme werden vernietigd”
Voor de allereerste keer vastgelegd: orang-oetans die hun eigen medicijnen maken. Zijn wij wel zo slim?
Brabantse boer steunt Poetin: ‘We zouden geen oorlog hebben als het Westen zich had gehouden aan deze 2 beloftes’
“Gunung Padang is 10.000 jaar ouder dan de Egyptische piramides”
Immunoloog slaat alarm: coronavaccins veroorzaken symptomen van parkinson